مراسم بزرگداشت آیت الله خزعلی از سوی رهبری در قم برگزار شد

ایسنا نوشت: مراسم بزرگداشت مرحوم آیت الله ابوالقاسم خزعلی، سه‌شنبه شب از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی با حضور گسترده علما، فضلا، مسوولان اجرایی و اقشار مختلف مردم در مسجد اعظم قم برگزار شد.

در این مراسم حضرات آیات مکارم شیرازی، وحید خراسانی، شبیری زنجانی، نوری همدانی، سبحانی و علوی گرگانی از مراجع عظام تقلید، حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی رییس دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی، همچنین آیات جوادی آملی، هاشمی شاهرودی، مصباح یزدی، امینی، خرازی و مقتدایی از علمای برجسته حوزه علمیه قم و همچنین آیات سعیدی و رحیمیان تولیت‌های آستانه مقدسه حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران حضور داشتند.

در این مراسم که با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی شهیدی محلاتی معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران، سید مهدی صادقی استاندار قم و جمعی از مسوولان اجرایی، طلاب و فضلای حوزه های علمیه و اقشار مختلف مردم برگزار شد، حجت الاسلام سیدمحمد خاتمی امام جمعه موقت تهران و عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در خصوص ویژگی های برجسته علمی و اخلاقی و انقلابی مرحوم آیت الله خزعلی به سخنرانی پرداخت.

وي با بيان اينکه ولایتمداری شاخصه اصلی زندگی این عالم بزرگ بود، گفت: ایشان عاشق امام خمینی (ره) بود و همان عشقی که به امام راحل داشت یک جا نثار مقام معظم رهبری می‌کرد و تا آخر عمر نیز این عشق را ابراز می‎کرد.

وی خاطرنشان کرد: مرحوم آیت‌الله خزعلی همیشه در خط انقلاب و اسلام بود و در شرایط حساس سال‌های اخیر به خصوص در جریان فتنه نیز همیشه به تبیین این ارزش‎های والای انقلاب پرداخت و یک قدم از انقلاب و نظام و خط رهبری عدول نکرد.

2727

 

 

کد N967314