تونس با تهدیدات تروریستی "واقعی" روبه‌روست

سیاسی

رئیس جمهوری تونس عنوان داشت که کشورش با تهدیدات تروریستی "واقعی" رو به رو است.

رئیس جمهوری تونس عنوان داشت که کشورش با تهدیدات تروریستی "واقعی" رو به رو است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، باجی قائد السبسی، رئیس جمهوری تونس در یک گفت‌وگوی تلویزیونی عنوان داشت: ما با تهدیدات تروریستی واقعی در کشور رو به رو هستیم که مواضع حساس را در پایتخت تونس مورد هدف قرار می‌دهد.

وی در ادامه افزود: در سال 2013 شاهد بودیم که هیچ قانون اساسی در کشور و هیچ قوه مقننه و هیچ مجریه پایدار در تونس وجود نداشت. دموکراسی جز در یک کشور قانونمند قابل اجرا نیست. آنچه در گذشته شاهد آن بودیم نبود مفهوم حاکمیت بوده و باید اجرا شود. تونس باید تبدیل به کشوری قانونمند شود که در آن به آزادی‌ها احترام گذاشته می‌شود.

السبسی درخصوص تنش‌های موجود در روابط دیپلماتیک میان تونس و امارات عنوان داشت: مساله اعطای ویزا یک مساله حاکمیتی به شمار می‌آید و امارات درحال حاضر در حالت جنگ قرار دارد و ما باید به این نکته توجه کنیم.

سبسی تاکید کرد که روابط تونس با امارات خوب است و این روابط به خاطر ائتلاف حزب ندای تونس با جنبش النهضه در انتخابات 2014 پرتنش نشده است.

وی همچنین بر مستقل بودن تصمیمات مسئولان تونسی تاکید کرد و عنوان داشت: ما هرگز از کسی کمک نمی‌خواهیم اما اگر کسی خواست به ما کمک کند از آن استقبال می‌کنیم.

سبسی تاکید کرد: شرایط اقتصادی در تونس بسیار دشوار است و ما قانون جدید اقتصادی و مالی را تصویب کردیم و کسانی که با این قانون مخالف هستند احتمالا متون حقوقی را متوجه نمی‌شوند. این قانون به دولت کمک می‌کند تا اموال خود را از تاجران باز پس بگیرد.

انتهای پیام

کد N967293