مجید انصاری:

مسببان تشدید تحریم‌ها طلبکار شده‌اند/ چشم دوختن به رد صلاحیت رقیب نهایت بداخلاقی سیاسی است

معاون پارلماني رييس‌جمهور,مجيد انصاري

دبیر اجرایی مجمع روحانیون مبارز گفت:‌ جالب است که امروز بعضی از مسببان سیاست‌هایی که به تشدید تحریم‌ها و تصویب قطعنامه‌های شش‌گانه منجر شد، طلبکار شده‌اند و می‌خواهند درباره مباحث هسته‌ای و توافق انجام شده به مناظره بنشینند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت الاسلام و المسلمین مجید انصاری عصر امروز در نخستین نشست فصلی شعبه تهران حزب ندای ایرانیان با بیان اینکه برخی از جریان‌های سیاسی در آستانه انتخابات به بداخلاقی‌های سیاسی روی آورده‌اند،‌ اظهار کرد: این نهایت بداخلاقی سیاسی است که یک جریان خاص همه چشم امید خود را به رد صلاحیت رقیبش دوخته و تمام امیدواری‌اش این است که رقیب از زمین اخراج شود تا آن‌ها راحت گل بزنند در حالیکه معنای رقابت این نیست.

وی افزود:‌ یک عده بی‌جهت از زبان شورای نگهبان حرف می‌زنند و هر روز می‌گویند شورای نگهبان اصلاح طلبان را رد صلاحیت می‌کند در حالیکه شورای نگهبان یک نهاد قانونی است که سخنگو دارد و این افراد که هیچ ارتباطی هم با این شورا ندارند ادعاهای این چنینی را مطرح می‌کنند.

انصاری با بیان اینکه نسبت دادن چنین ادعاهایی به شورای نگهبان توهین به این نهاد قانونی است اظهار کرد: توصیه ما هم به مجریان انتخابات و هم ناظران آن این است که به رعایت دقیق قانون در امر انتخابات بپردازند و در این زمینه هیچ گونه ملاحظه و تبعیضی قائل نشوند.

وی با انتقاد از واکنش‌های خاص یک جریان سیاسی علیه اصلاح طلبان ادامه داد: عده‌ای به جای ارائه برنامه به جامعه در صدد این هستند که رقیب را از صحنه حذف کنند چرا که رقیبشان را قدرتمند احساس می‌کنند و می‌کوشند با ایجادمحرومیت برای آن‌ها راه خود را بازتر کنند.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: به علت اینکه رقیب اگر عکسش دیده شود و یا سخنانش شنیده شود برای جامعه جذابیت دارد، برای رقیب محرومیت ایجاد می‌کند در حالیکه که نمی توان جاذبه داشتن یک جریان سیاسی را برای جامعه جرم تلقی کرد. مگر محبوبیت داشتن اصلاح طلبان جرم است که باید از آن جلوگیری کرد.

انصاری خطاب به منتقدین اصلاح طلبان اظهار کرد: شما هم سعی کنید به جای ایجاد محدودیت، برای خودتان محبوبیت ایجاد کنید.

وی در ادامه سخنانش به آسیب‌های اقتصادی و سیاسی که در طول سال‌های گذشته به کشور وارد شده است، پرداخت و گفت: گمان می کنم آسیب‌هایی که در عرصه اقتصادی و سیاسی به دولت فعلی وارد شده و از سالهای پیش به این دولت انتقال یافته است به مراتب بیشتر از دشواری های باقی مانده برای دولت بعد از جنگ تحمیلی بوده است و من حاضرم این مسأله را در هر مناظره رو در رویی اثبات کنم.

دبیر اجرایی مجمع روحانیون مبارز افزود: بدهی‌های بسیار سنگین، هزینه‌های فوق تحمل و تخریب منابع درآمدی بخشی از مشکلاتی است که از گذشته به دولت فعلی منتقل شده است و از دید من اگر بسیاری از این پول‌ها آتش زده می‌شد آثارش کمتر از هزینه‌ای بود که امروز مدام بر این مردم و نظام اداری کشور وارد می‌شود.

انصاری گفت:‌ یک روش برای توضیح وضعیت فعلی این است که بودجه کل کشور از سال مبدا 84 که 23 هزار میلیارد تومان بوده است و امروز به 150 هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است در نظر بگیریم و در کنار آن به درآمد کشور نیز توجه کنیم که نه تنها چنین رشدی نداشته است بلکه به یک چهارم یا یک پنجم دوره قبلی تقلیل پیدا کرده است و به این اوضاع بایستی بحث تحریم‌ها و مشکلات آن را هم افزود.

دبیر اجرایی مجمع روحانیون مبارز همچنین به مناظرات پیرامون توافق هسته‌ای در مجلس اشاره کرد و گفت:‌ جالب است که امروز بعضی از مسببان سیاست‌هایی که به تشدید تحریم‌ها و تصویب قطعنامه‌های شش‌گانه منجر شد، طلبکار شده‌اند و می‌خواهند درباره مباحث هسته‌ای و توافق انجام شده به مناظره بنشینند.

انصاری با بیان اینکه هر دستور و هر آیین نامه‌ای را نمی‌توان خط قرمز دانست، افزود: نمی‌شود به نام ارزش‌ها و دین و منافع ملی آنقدر خطوط قرمز ترسیم کرد که اصلا مسیری برای حرکت احزاب و گروه‌ها باقی نماند.

ادامه دارد...

کد N966994