مسببان آوارگی، به بررسی بحران آوارگان می پردازند

سیاسی

نخست وزیر انگلیس در دیدار امروز خود با رئیس جمهور فرانسه قرار است موضوعات مختلفی از قبیل آوارگان، اوضاع سوریه و بررسی مجدد عضویت انگلیس در اتحادیه اروپا را مورد بحث و بررسی قرار دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بی تی، «دیوید کامرون» نخست وزیر انگلیس قرار است امروز در دیدار با «فرانسوا اولاند» رئیس جمهور فرانسه درباره بحران اخیر مهاجران، اوضاع و تحولات سوریه و نیز بررسی مجدد عضویت انگلیس در اتحادیه اروپا بحث و گفتگو نماید.

شام کاری کامرون با اولاند پس از مذاکره وی با همتای دانمارکی خود خواهد بود. این دیدار یک روز پیش از اجلاس اضطراری فردای سران اتحادیه اروپا برای گفتگو پیرامون آوارگانی که از جنگ میان  گروهک تروریستی داعش با دولت سوریه گریخته اند، انجام شود.

قرار است اولاند و کامرون در این دیدار دوجانبه، آنچه آن ها مدعی تلاش برای پایان دادن به جنگ در سوریه هستند را بررسی کنند.

گفتنی است، «مارین لوپن» رهبر جبهه ملی فرانسه در سخنانی، سیاست های «فرانسوا اولاند» و «نیکلا سارکوزی» رؤسای جمهوری کنونی و پیشین این کشور را به باد انتقاد گرفت و گفت که سیاست های اتخاذی کشورش موجب بی ثباتی در خاورمیانه در نتیجه سرازیر شدن موج مهاجران به فرانسه و کشورهای اروپایی شده است و در نتیجه اکنون این کشورها باید بهای آن را بپردازند.

لوپن به شبکه تلویزیونی تیوی وان فرانسه گفته بود: اگر بی ثباتی در سوریه رخ نمی داد، بحران کنونی مهاجران هم اتفاق نمی افتاد. همه چیز از همین جا شروع شد .باید از فراسوا اولاند و نیکلا سارکوزی برای آنچه امروز شاهدش هستیم تشکر کنیم.

رهبر سومین حزب بزرگ در فرانسه با اشاره به کمک هایی که اروپا در بحبوحه این مشکل می تواند ارئه کند، تصریح کرد: راه حل بشردوستانه این رخداد این است که سوریه را بی ثبات نکنیم.

همچنین «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه نیز سه شنبه ۱۷ شهریور ماه در دیدار با «کریستالینا جورجیوا» نایب رئیس کمیسیون اروپا از نحوه برخورد اروپا با بحران ایجاد شده برای مهاجران انتقاد کرد و اشاره داشت که این اتحادیه به دلیل اینکه مسؤل ایجاد درگیری ها و به وجود آمدن بحران کنونی است، باید مسؤلیت آن را بر عهده بگیرد.

لاوروف ادامه داد: عدالت حکم می کند که کشورهای مسبب درگیری و ایجاد مهاجران کنونی، نه تنها مسئولیت آن را بر عهده بگیرند، بلکه باید کمک های انسانی بیشتری را نیز به این افراد تقدیم نمایند.