وزارت بهداشت یمن خبر داد؛

شهادت بیش از ۲۳۰ یمنی به دنبال حملات چهار روز اخیر سعودیها

سیاسی

وزارت بهداشت یمن با صدور بیانیه ای اعلام کرد که به دنبال حملات چهار روز اخیر سعودیها به نقاط مختلف این کشور، ۲۳۶ نفر به شهادت رسیده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، وزارت بهداشت یمن امروز سه شنبه در خصوص شمار شهدای حملات اخیر رژیم آل سعود به این کشور بیانیه صادر کرد.

بر اساس این گزارش، در بیانیه این وزارتخانه آمده است که طی چهار روز گذشته به دنبال حملات سعودیها به نقاط مختلف کشور ۲۳۶ نفر به شهادت رسیده اند.

این وزارتخانه در بیانیه خود تصریح کرده است: در میان شهداء شمار زیادی زن و کودک به چشم می خورند.

پیشتر نیز لیلی زروفی نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور کودکان و درگیری های مسلحانه گفته بود حملات هوایی ائتلاف تحت رهبری عربستان منجر به کشته شدن نزدیک به ۳۰۰ کودک یمنی طی سه ماه ( از ماه مارس تا جولای) شده است.

وی شرایط فعلی یمن را فراتر از فاجعه توصیف کرد و از شورای امنیت و جامعه بین الملل فعالیت در راستای تقویت گفتگوهای سیاسی برای پایان دادن به نقض حقوق کودکان را خواستار شد.

زروقی که در کارگروه شورای امنیت در زمینه کودکان و درگیری های مسلحانه در مقر این سازمان ملل در نیویورک سخن می گفت، تصریح کرد: سازمان ملل نقض خطرناک حقوق کودکان توسط طرف های نزاع در یمن را به ویژه بعد از تشدید حملات در ماه مارس گذشته مستند کرده است.

وی همچنین گفته بود: ۷۳ درصد از مرگ و زخمی شدن کودکان در چهار ماهه دوم سال ۲۰۱۵ به خاطر عملیات هوایی ائتلاف تحت رهبری عربستان بوده است. نماینده سازمان ملل در امور کودکان ضمن هشدار نسبت به حملات علیه مدارس در یمن و انهدام مدارس به عنوان اهداف نظامی، تصریح کرده بود: حملات علیه بیمارستان ها نیز به شدت افزایش یافته است.