کاخ سفید "نژادپرستان" جمهوری‌خواه را تقبیح کرد

کاخ سفید نه تنها دونالد ترامپ، نامزد پیشتاز جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست جمهوری را مورد انتقاد قرار داد بلکه اعلام کرد که تمام اعضای حزب جمهوری‌خواه "نژادپرست" هستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، جاش ارنست، سخنگوی کاخ سفید از دونالد ترامپ، نامزد جمهوری‌خواه به دلیل اینکه اجازه داده بود که یک نفر اعلام کند که باراک اوباما مسلمان است و حتی آمریکایی‌ نیست انتقاد کرد. وی گفت: افرادی که اینگونه دیدگاه‌های تخاصمی دارند، در پایگاه اجتماعی ترامپ قرار دارند.

وی در بخش دیگری از اظهاراتش با محکوم کردن تمام اعضای حزب جمهوری‌خواه گفت: آنها می‌خواهند به عقاید نژادپرستانه دامن بزنند.

ارنست اضافه کرد: آنچه که اکنون تاسف‌برانگیز است، این است که ترامپ اولین سیاستمدار جمهوری‌خواه نیست که برای کسب آرای بیشتر، به این گونه عقاید و دیدگاه‌هایی متوسل می‌شود.

وی ادامه داد: اکنون برخی از جمهوری‌خواهان به صورت چشمگیری از این سیاست استفاده می‌کنند. اینها کسانی هستند که اصلاحات درباره مساله مهاجرت را مسدود می‌کنند. اینگونه دیدگاه‌ها اکنون اولویت‌های حزب جمهوری‌خواه است. آنها به این کار خود ادامه می‌دهند تا زمانی که کسی در حزب جمهوری‌خواه تصمیم بگیرد که شجاعت خود را جمع کرده و این رویه را تغییر دهد.

همچنین ارنست درباره اظهارات بن کارسون، از دیگر نامزدهای جمهوری‌خواهان مبنی بر اینکه یک مسلمان نباید رهبری آمریکا را در دست داشته باشد، گفت: اظهارات این نامزد جمهوری‌خواه کاملا با قانون اساسی مغایر است زیرا قانون اساسی آمریکا به واقع متضمن آزادی مذهبی در کشور است.

وی ادامه داد که کارسون عواقب این اظهارات خود را در آرایی که به وی خواهند داد، می‌بیند. همچنین شورای روابط اسلامی آمریکا خواستار توقف مبارزه انتخاباتی کارسون شد.

انتهای پیام

کد N966811