آیت الله نوری‌همدانی:

تقویت فرهنگ جهاد و شهادت رمز غلبه بر مشکلات است

سیاسی

یکی از مراجع عظام تقلید، انقلاب اسلامی را مدیون و مرهون شهدا دانست و گفت: فرهنگ جهاد و شهادت، ایران را قدرتمند کرده‌ است و هر چقدر نام شهدا در جامعه زنده‌ بماند، امنیت و اقتدار ایران اسلامی نیز بیشتر است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه قم، این مرجع تقلید روز سه شنبه در دیدار خانواده شهید ولی‌الله سلیمانی از نخستین روحانیان رزمی، تبلیغی استان مازندران اظهار کرد: هر جا که ذکر شهدا است، فرهنگ جهاد و شهادت نیز حاکم است که اگر این فرهنگ نبود، انقلاب اسلامی به ثمر نمی‌رسید.

این مرجع تقلید افزود: انقلاب اسلامی مدیون و مرهون خون شهدا است؛ از این‌رو نام، یاد و تربت شهدا برای ما مقدس است و همسران، پدران و فرزندان شهدا که در راه شهدا زحمت بسیار کشیده‌اند، بسیار ارزشمند و قابل احترام هستند.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با اشاره به آثار و وصیت‌نامه شهدا تاکید کرد: 99 درصد و بلکه همه شهدا در وصیت نامه خود بر پیروی از امام و ولایت فقیه تاکید کرده‌اند که نشان دهنده معرفت، عقیده و ایمان بسیار بالای ایشان بوده است و این فداکاری‌ها و عقاید نیز انقلاب را حفظ کرده‌ است.

وی با اشاره به اوضاع کشورهای اسلامی تصریح کرد: فرهنگ جهاد و شهادت، ایران را قدرتمند کرده‌ است و هر چقدر نام شهدا در جامعه زنده‌ بماند، امنیت و اقتدار ایران اسلامی نیز بیشتر است.

وی بر حفظ آثار، حالات و وصیتنامه شهدا در هر استان تاکید کرد و گفت: همه شهدا تربیت شده فرهنگ اسلام و بیشتر مرتبط با مسجد و نماز جمعه بوده‌اند؛ بنابراین باید سنگر‌های اسلام حفظ و تقویت شود.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با اشاره به ویژگی‌های استان مازندران خاطرنشان کرد: آمار بالای علما و شهدای استان مازندران، حاکی از فرهنگ مذهبی و فداکاری مردم این استان است که با دین و علما ارتباط تنگاتنگی دارند و در حال حاضر نیز طلاب و روحانیان فراوانی را تقدیم اسلام می‌کنند.

وی به آشنایی‌اش با روحانی شهید ولی‌الله سلیمانی اشاره کرد و افزود: شهید سلیمانی و امثال وی در دفاع مقدس بسیار تأثیر گذار بودند؛ چنان که بنده با توجه به گزارش‌هایی که از جبهه محضر امام(ره) می‌دادم با این شهید بزرگوار نیز آشنا بودم.

نوری همدانی با تأکید بر حفظ آثار شهدا گفت: مسئولان در برخی از استان‌ها همچون سمنان زحمت‌های زیادی برای حفظ آثار شهدا متحمل شده‌اند؛ چنان که در سمنان، کتاب شش جلدی منتشر شده است؛ اما در استان‌های مازندران و دیگر استان‌ها باید کارهای بیشتری صورت بگیرد.

انتهای پیام

کد N966776