چگونه می توان از رای آوردن از طریق شام و ناهار دادن، جلوگیری کرد؟ گروسی پاسخ می دهد

مجلس نهم,هزینه های انتخابات,انتخابات مجلس دهم

نماینده مردم شهریار در مجلس می گوید: اگر در کشور دو یا سه حزب قوی باشد در کم شدن تخلفات انتخاباتی از سوی نامزدها موثر خواهد بود.

حسین گروسی در گفتگو با خبرآنلاین با اشاره به تخلفات برخی نامزدها در انتخابات مجلس از جمله تلاش برای خرید رای، خاطرنشان کرد: زمانی که انتخابات کلید می خورد باید چارچوب هایی برای تبلیغات نامزدها نیز تعیین شود.

عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس افزود: از مواردی که به عنوان چارچوب باید به آن اشاره کرد طرح انتخابات استانی است که البته در میانه راه، دچار اشکالاتی شد و باید ایرادهای آن مرتفع گردد.

نماینده مردم شهریار در خانه ملت با اشاره به محاسن طرح استانی شدن انتخابات گفت: حوزه هر قدر وسیع تر باشد، امکان نفوذ اینگونه موارد و تخلفات کاهش می یابد و افراد کمترمی توانند با دادن شام ، ناهار ، پول و وعده و وعید افراد در رقابت های انتخاباتی موفق شوند اما در حوزه هایی که کوچکتر است این نفوذ بیشتر می شود که باید دستگاههای نظارتی و امنیتی از جمله شورای نگهبان و وزارت اطلاعات این موارد را رصد کنند.

وی افزود: مهم ترین مسئله ای که می تواند اینگونه هزینه ها را کاهش دهد، آگاهی مردم است، و در این رابطه ما هر چه از ارزش های انقلاب اسلامی همچون ایثار، گذشت و کنارگذاشتن بداخلاقی ها الگو گرفته و بتوانیم فرهنگ سازی کنیم می شود اصل قضیه را خود به خود حل کرد.

گروسی یادآور شد: از سوی دیگر، هر چه فیلترهای بیشتری بگذاریم ، کسانی که بخواهند از شیوه های مادی در انتخابات استفاده کنند نفوذ کرده و خواسته خود را عملی خواهند کرد اما امیدواریم به گونه ای این فیلترها اعمال شود که در حد قانونی از تخلفات جلوگیری کند ولی در کنار این موضوع، نباید از فرهنگ سازی نیزغافل شویم.

نماینده مردم شهریار در مجلس با اشاره به فعالیت احزاب و گروههای سیاسی در کشور خاطرنشان کرد:احزاب باید خود را تقویت کنند و ما باید در کشور دو یا سه حزب قوی داشته باشیم که در انتخابات اعتماد مردم را جلب کنند.

وی افزود: متاسفانه در کشور ما خلاء وجود این احزاب قدرتمند احساس می شود و احزاب موجود بیشتر خلق الساعه هستند و زمان شروع انتخابات ها به صحنه می آیند و پس از آن محو می شوند ، در صورتی که احزاب باید آنقدر قوی شوند که از فردی که به عنوان نماینده به مجلس می فرستند همواره پشتيبانی کنند.

29220

کد N966765