بازداشت یکی دیگر از عوامل انفجار سفارت ایران در بیروت

دستگاه امنیتی لبنان از بازداشت یک تبعه سوری که در انفجارهای سفارت ایران در بیروت دست داشته خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت النشره، مدیریت کل امنیت ملی لبنان در چارچوب طرح پیگیری فعالیت‌های گروه‌های تروریستی و گروهک‌های وابسته به آنها و بر اساس دستور دادستان کل، "أ.ع"، تبعه سوری که رهبری یک گروه مسلح را برعهده داشته، بازداشت کرد.

در بیانیه مدیریت کل امنیت ملی لبنان آمده است، شخص بازداشت شده در ساخت مواد منفجره، طراحی موشک‌ها و بمب‌گذاری خودروها در کارگاهی در منطقه یبرود سوریه فعالیت داشت. وی به همراه چند تروریست دیگر با "ف.ق" تبعه سوری که مسئولیت دو انفجار در نزدیکی سفارت ایران در بیروت را بر عهده گرفته، در ارتباط بوده و او را حمایت مالی می‌کرده است.

در بیانیه مذکور آمده است، پس از پایان تحقیقات و بازجویی‌ها از این متهم، وی به دستگاه قضایی ویژه ارجاع داده شده و پیگردها برای بازداشت دیگر متهمان ادامه می‌یابد.

در این بیانیه آمده است که این سوری با تعدادی دیگر با سوری که مسئول انفجارهای سفارت ایران در بیروت بود در ارتباط بوده و به او کمک مالی کرده است.

دو انفجار در نزدیکی سفارت ایران در بیروت در نوامبر 2013 رخ داد که گردان‌های "عبد الله عزام" مسئولیت آنها را برعهده گرفته بود.

انتهای پیام

کد N966753