امضای تفاهم‌نامه همکاری سازمان اسناد و کتابخانه ملی و مرکز اسناد عقیدتی سیاسی ارتش

کتاب,عقيدتي سياسي ارتش,اسناد,سازمان اسناد و كتابخانه ملي

تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و مرکز اسناد سازمان عقیدتی سیاسی ارتش به امضای دکتر سیدرضا صالحی امیری و حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم روسای این دو سازمان رسید.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این تفاهم‌نامه به منظور همکاری علمی و آموزشی و تبادل اسناد و مدارک نظامی و بهره‌گیری از منابع اطلاعاتی، تلاش برای استفاده هرچه بیشتراز ظرفیت‌ها و فرصت‌های پژوهشی، مطالعاتی و تخصصی، جهت غنی سازی منابع طرفین امضا شد.

سیدرضا صالحی امیری در ابتدای این جلسه گفت: سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران یک مجموعه فرهنگی است که کارکردهای مختلفی از جمله کارکردهای فرهنگی دارد به گونه‌ای که در اندیشگاه این مجموعه هر روز به طور میانگین یک الی سه برنامه فرهنگی از جمله نقد کتاب، فلسفه زندگی، مثنوی و ...برگزار می‌شود.

وی با بیان این که اندیشگاه سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با استقبال خوب جوانان مواجه شده است افزود: سال گذشته قریب به 5 هزار نفر از نخبگان در جلسات اندیشگاه این مجموعه حضور و مشارکت داشتند و این جهت‌گیری بدان معنا است که راه نجات کشور از ریل فرهنگ عبور می کند و جوهر فرهنگ ما نیز مبانی دینی، اخلاقی و معرفتی است و امیدواریم به کمک سازمان عقیدتی سیاسی ارتش که یک مجموعه فرهنگی است در این راستا گام های موثرتری برداریم.

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی آل هاشم، رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش نیز در ادامه این جلسه با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و اعیاد قربان و غدیر اظهار داشت: مجموعه سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران یک مجموعه ارزشمند است.

نماینده ولی فقیه در ارتش با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع) که فرمودند از کتاب های خودتان با دقت مراقبت کنید چرا که در آینده به آنها نیاز پیدا خواهید کرد، تصریح کرد: حفظ کتاب و کتابخوانی بسیازر ارزشمند است چراکه آنچه در بیان گفته می شود از بین خواهد رفت اما کتاب باقی خواهد ماند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در ادامه با اشاره به فرارسیدن هفته دفاع مقدس خاطرنشان کرد: هفته دفاع مقدس در تاریخ انقلاب یک روز بیادماندنی است و هرسال باید این ایام گرامی داشته شود چراکه عزت و اقتدار امروز کشور، مرهون این ایام و رشادت‌های شهدا و ایثارگرای فرزندان این ملت در طول 8 سال دفاع مقدس است.

انتهای پیام

کد N966706