قاضی پور در نطق میان دستور:

خودرو سازان قیمت خودرو را ۳۰ درصد کاهش دهند

سیاسی

نماینده مردم ارومیه با بیان اینکه قیمت خودرو باید ۳۰ درصد کاهش یابد، گفت: ما طرفداران کارگران کارخانه های خودروسازی و قطعه سازی هستیم و بر رونق تولید ملی تاکید داریم.

به گزارش خبرنگار مهر، در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در نطق میان دستور گفت: دنیا بداند مردم ایران ولایتمدار بوده و سربازان رهبری هستند و در صورت نیاز وارد میدان می شوند.

وی با تبریک بازگشایی مدارس گفت: متاسفانه ۴ میلیون بازمانده تحصیل و ۹ میلیون بی سواد در کشور ما وجود دارد که این مشکلات به کاهش درآمدها و افزایش شکاف طبقاتی برمی گردد. وزارت آموزش و پرورش و بهداشت بهتر است از حاشیه سازی دست برداشته و به حل مشکلات کشور بپردازد.

وی کاهش شاخص تحصیل و بهداشت و درمان را ناشی از کاهش شاخص درآمدی کشور دانست و گفت: باید اقتصاد مقاومتی و در نتیجه رونق تولید ملی اجرا شود.

عضو کمیسیون صنایع اظهار داشت: تولید داخلی یعنی اشتغال جوانان که متاسفانه امروز مورد غفلت واقع شده است.

وی با اشاره به شکست صنعت نساجی ایران گفت: امروز نوبت خودروسازی کشور است. ۸ سال است در مورد کیفیت خودرو تذکر می دهیم و از کارخانه داران می خواهیم کیفیت را افزایش داده و هزینه ها را کاهش دهند، اما این اقدام عملی نشد و خودروسازان حقوق مردم را رعایت نکرده اند.

وی با بیان اینکه خودروسازان می توانند ۳۰ درصد قیمت خودرو را کاهش دهند، گفت: ما طرفداران کارگران کارخانه های خودروسازی و قطعه سازی هستیم، باید تعرفه های واردات خودرو در راستای حمایت از آنها افزایش یابد و از قطعه سازان داخلی برای تولید خودرو استفاده شود.