نتایج یک نظر سنجی نشان داد؛

اکثر فلسطینی‌ها مخالف راه حل دو کشوری هستند

فلسطين

نتایج یک نظرسنجی نشان داد که بیش از نیمی از فلسطینیان مخالف راه حل تشکیل دو کشور برای پایان دادن به اختلافات فلسطین و رژیم صهیونیستی هستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نتایج این نظرسنجی که توسط مرکز مطالعات سیاسی فلسطین در اراضی اشغالی انجام شده، نشان می‌دهد که 51 درصد از فلسطینیان مخالف راه حل تشکیل دو کشور و 48 درصد از فلسطینیان نیز موافق آن هستند.

این در حالی است که نتایج آخرین نظرسنجی که سه ماه قبل انجام شده بود، حاکی از حمایت 51 درصدی فلسطینیان از راه حل تشکیل دو کشور بود اما اکنون این ارقام بر عکس شده است و 51 درصد از فلسطینیان مخالف این راهکار هستند.

بنا به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، حدود 65 درصد از شرکت کنندگان در این نظر سنجی گفته‌اند که راه حل تشکیل دو کشور نمی‌تواند راهکاری سازنده برای توقف شهرک سازی‌ها و توسعه طلبی‌های رژیم صهیونیستی در کرانه باختری باشد.

در همین راستا، خلیل شقاقی، مسئول برگزاری این نظرسنجی تاکید کرد که شاید افزایش شمار مخالفان راه حل تشکیل دو کشور به سبب خشم فلسطینیان از کشورهای عربی باشد، زیرا اکثریت فلسطینیان معتقدند که کشورهای عربی دیگر اهمیت چندانی به مساله فلسطین و سرنوشت ملت فلسطین نمی‌دهند.

بر اساس این نظرسنجی، 65 درصد از فلسطینیان به محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان اعتماد ندارند و خواستار استعفای فوری او هستند و طی سه ماه گذشته میزان رضایت از عملکرد او کاهشی شش درصدی داشته است.

انتهای پیام

کد N966444