راشد الغنوشی: حل بحران سوریه بدون ایران ممکن نیست

تونس

رهبر جنبش النهضه تونس با بیان اینکه آینده منطقه در گرو توافق میان عرب‌ها و ایران و ترکیه است،‌ گفت که حل بحران سوریه بدون مشارکت ایران ممکن نیست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه العربی الجدید، راشد الغنوشی، رهبر جنبش النهضه تونس عنوان داشت: جنبش النهضه هیچ مشکلی با هیچ وزیری ندارد اما اختلافات بر سر سیاست‌های برخی از وزیران است.

رهبر جنبش النهضه تونس با بیان اینکه دموکراسی در تونس به توافق و تفاهم نیاز دارد، اعلام کرد که هیچ اظهارات رسمی در مورد اصلاح کابینه در تونس مطرح نشده است.

وی در مصاحبه با شبکه "التلفزیون العربی" با بیان اینکه تونس رویکردی برای ازسرگیری روابط با سوریه ندارد، تاکید کرد که حل بحران سوریه بدون مشارکت ایران ممکن نیست.

الغنوشی گفت: آینده منطقه در گرو توافق میان عرب‌ها، ایران و ترکیه است.

وی همچنین عنوان داشت که به نظر نمی‌رسد مسئولان مصری آماده آشتی باشند و "رسانه نفاق" در مصر آینده‌ای ندارد.

رهبر جنبش النهضه تونس با طرح این سوال که چرا زمان در به حاشیه راندن بخشی از مردم مصر تلف می‌شود، عنوان داشت که فضا در مصر جوانان را به سمت رادیکالیسم و انواع خشونت سوق می‌دهد.

الغنوشی درخصوص لیبی نیز گفت: سیاست تونس در قبال لیبی نیز میانه‌روی است و کشورش مداخله نظامی در لیبی را نمی‌پذیرد.

وی با بیان اینکه امکان مشارکت تونس برای دست یابی به راه حلی برای مشکلات لیبی وجود دارد، نسبت به این امر اظهار نگرانی کرد که سیاستمداران لیبی زیر فشار کسانی باشند که سلاح در دست دارند.

انتهای پیام

کد N966421