اعتراف عربستان به اسارت 2 سربازش توسط انصارالله/شهادت 400 کودک در یمن طی 3 ماه

یمن

همزمان با شهادت ده‌ها یمنی در حملات ائتلاف متجاوز سعودی به استان حجه، صنعاء و صعده سازمان ملل از نقض شدید حقوق کودکان توسط طرف‌های درگیر در یمن خبر داد.

همزمان با شهادت ده‌ها یمنی در حملات ائتلاف متجاوز سعودی به استان حجه، صنعاء و صعده سازمان ملل از نقض شدید حقوق کودکان توسط طرف‌های درگیر در یمن خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری المیادین، طی حملات جدید ائتلاف متجاوز سعودی به استان حجه در غرب یمن حدود 30 یمنی شهید و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند.

طی حملات جنگنده‌های این ائتلاف به منازل شهروندان یمنی در مناطق "الحصبه" و "سعوان" صنعاء 25 یمنی دیگر شهید و ده‌ها تن نیز زخمی شدند. همزمان در منطقه "غافره" در استان صعده نیز شش زن و کودک به شهادت رسیدند.

از سوی دیگر، یک مرکز یمنی اعلام کرد که از مارس گذشته تاکنون حدود 1700 کودک طی حملات ائتلاف متجاوز عربی شهید شده‌اند.

همزمان لیبی الزروقی، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور کودکان در درگیری‌های مسلحانه نیز اعلام کرد که حملات جنگنده‌های ائتلاف عربی به رهبری عربستان به شهادت 400 کودک یمنی و زخمی شدن 600 تن دیگر ظرف چند ماه از مارس گذشته تا پایان ژوئیه گذشته انجامیده است.

وی ضمن اشاره به اینکه اوضاع کنونی در یمن از یک فاجعه هم بدتر و خطرناک‌تر است بر اهمیت نقش شورای امنیت و جامعه جهانی برای تقویت مذاکرات سیاسی و ممانعت از نقض حقوق کودکان تاکید کرد.

زروقی تاکید کرد که سازمان ملل اسناد و مدارکی دال بر نقض حقوق کودکان از سوی طرف‌های درگیر یمنی جمع آوری کرده است.

از سوی دیگر، گروه انصارالله یمن و نیروهای وفادار به عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی یمن با نظارت صلیب سرخ برخی اسرای خود را مبادله کردند.

به گفته منابع، نیروهای منصور هادی 150 اسیر را از حوثی‌ها تحویل گرفتند و در مقابل 69 اسیر و جسد چند تن از کشته شدگان را به آن‌ها تحویل دادند.

همزمان نیز عربستان اعتراف کرد که دو تن از سربازان این کشور به دست حوثی‌ها به اسارت گرفته شده‌اند.

این در حالی است که اخیرا اعلام شد چند گروگان در یمن از جمله دو عربستانی آزاد شده‌اند.

احمد عسیری، سخنگوی ائتلاف عربی اعلام کرد که سه سرباز دیگر نیز مفقود شده‌اند و معلوم نیست زنده هستند یا اسیر شده‌اند.

انتهای پیام

کد N966361