موسوی‌نژاد: سوال و استیضاح برخی نمایندگان ارجحیت دارد

سیاسی

نمایند مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از مطرح نشدن سوالات خود از برخی از وزراء گفت که ظاهرا سوال و استیضاح و تحقیق و تفحص برخی نمایندگان ارجحیت دارد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایسنا، سید مهدی موسوی نژاد در تذکری در جلسه علنی امروز سه شنبه مجلس اظهار کرد: من سوالاتی را از وزرای کشور، صنعت و آموزش و پرورش داشتم که در صحن علنی مطرح نشد. همچنین تقاضای تحقیق و تفحص از بنزین وارداتی را داشتیم که آن هم مطرح نشد. بر اساس کدام قواعد و قوانین از یک سال قبل تا الان هیچ کدام از سوالات ما مطرح نمی‌شود. اما سوال بعضی از نمایندگان به راحتی در صحن علنی مطرح می‌شود.

وی افزود: متاسفانه شاهد نوعی بی عدالتی در مجلس در زمینه‌ی سوال و استیضاح و تحقیق و تفحص هستیم و برخی نمایندگان ظاهرا سوال استیضاح و تحقیق و تفحصشان ارجحیت دارد.

این نماینده مجلس اضافه کرد: استیضاح وزیر آموزش و پرورش را یک سال و نیم به تعویق انداختیم تا این که سرانجامش آن شد اما الان می‌بینیم که سوال از وزیر راه در دو ماه به مجلس می‌آید.

محمدرضا باهنر که اداره بخشی از جلسه علنی امروز را بر عهده داشت در پاسخ به این سوال اظهار کرد: شما گفتید که ده سوال داشته‌اید که بعد از یک سال مطرح نشده اگر همه نمایندگان ده سوال داشته باشند می‌شود سه هزار سوال، در حالی که حتی اگر هفته‌ای سه سوال مطرح شود در طول سال ، صد سوال طرح خواهد شد.

وی اضافه کرد‌: اگر کسی سوالش را بعد از شما ارائه کرده اما قبل از شما مطرح شده آن را مستند به ما بدهید. اما اگر در نوبت هستید که چاره‌ی دیگری وجود ندارد.

نایب رئیس مجلس یادآور شد: در مورد استیضاحی هم که گفتید، تعدادی از دوستانی که با شما تقاضای استیضاح را امضاء کردند امضای خود را پس گرفتند. شما بگویید کسانی استیضاح را امضاء کنند که پس نگیرند. اما این که می‌گویید بی عدالتی و ظلم شده ما قبول داریم عادل نیستیم اما نه در آن حد که شما می‌گویید.

انتهای پیام

کد N966133