روز شمار دهه ولایت از سوی سازمان اوقاف اعلام شد

عبدالغدير خان,سازمان اوقاف,غدير,اوقاف,عيد غدير,امامت

سازمان اوقاف و امور خیریه، روزشمار دهه ولایت و برگزاری طرح بزرگ جشن ولایت علوی، اکمال دین نبوی را در سراسر کشور اعلام کرد.

سازمان اوقاف و امور خیریه، روزشمار دهه ولایت و برگزاری طرح بزرگ جشن ولایت علوی، اکمال دین نبوی را در سراسر کشور اعلام کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، براساس این روزشمار روز چهارشنبه اول مهرماه همزمان با 9 ذی‌الحجه، روز عرفه با نام «ولایت و نیایش» نامگذاری شده است که در این روز برگزاری دعای عرفه در سطح امامزادگان و بقاع متبرکه شاخص پیش بینی شده است.

روز پنج‌شنبه دوم مهرماه همزمان با10 ذی‌الحجه، عید سعید قربان با نام «ولایت و اطاعت» نامگذاری شده است که در این روز برگزاری نماز عید قربان در امامزادگان شاخص و برگزاری دعای کمیل در امامزادگان با دعوت از سخنرانان و مداحان اهل بیت علیهم السلام برگزار خواهد شد.

براساس این نامگذاری، روز جمعه سوم مهرماه همزمان با 11 ذی‌الحجه به عنوان «ولایت و قرآن» نامگذاری شده است که در این روز برگزاری دعای ندبه صبح روز جمعه به همراه پذیرایی و صرف صبحانه از محل اجرای نیات منطبق و یا کمک‌های مردمی و همچنین تبیین جایگاه قرآن در زندگی به سبک اسلامی با دعوت از سخنرانان به همراه برپایی محافل انس با قرآن کریم در سطح امامزادگان و بقاع متبرکه شاخص پیش بینی شده است.

همچنین روز شنبه چهارم مهرماه همزمان با 12 ذی‌الحجه به عنوان «ولایت و بصیرت» نامگذاری شده است که در این روز برگزاری همایش‌های ولایت و بصیرت برای کارکنان و خانواده اوقاف برنامه ریزی شده است.

براساس این نامگذاری روز یکشنبه پنجم مهرماه همزمان با 13 ذی‌الحجه با نام «ولایت، ایثار و شهادت» نامگذاری شده است که غبارروبی نمادین امامزادگان و بقاع متبرکه و غبارروبی قبور مطهر شهدا در جوار امامزادگان با دعوت از خانواده‌های معظم شهدا و همچنین تکریم خانواده‌های شهدا و برگزاری یادواره شهدای خفته در جوار امامزادگان، تحت عنوان شب خاطره و معرفی، قرائت وصایا و کرامات شهدای مدفون در جوار امامزادگان و بقاع متبرکه شاخص از جمله برنامه‌های پیش بینی شده در این روز است.

همچنین روز دوشنبه ششم مهرماه همزمان با14 ذی‌الحجه به عنوان «ولایت و جوانان» نامگذاری شده است که در این روز برگزاری جشن تکلیف دختران و برگزاری جشن در شب میلاد امام هادی علیه السلام در امامزادگان از برنامه‌های پیش‌بینی شده است.

روز سه‌شنبه هفتم مهرماه، 15 ذی‌الحجه همزمان با ولادت امام هادی علیه‌السلام با عنوان «ولایت و معرفت» نامگذاری شده است که در این روز برگزاری مراسم جشن میلاد امام هادی علیه‌السلام و قرائت حدیث کساء در امامزادگان و بقاع متبرکه به همراه برگزاری مراسم دعای توسل برنامه ریزی شده است.

همچنین در روز چهارشنبه؛ هشتم مهرماه همزمان با16 ذی‌الحجه با نام «ولایت و وقف» نامگذاری شده است که برگزاری نشست‌های صنفی با موضوع وقف، افتتاح ایستگاه‌های «همه واقف باشیم» در امامزادگان و بقاع متبرکه شاخص از برنامه‌های پیش بینی شده در این روز است.

روز پنج‌شنبه، نهم مهرماه همزمان با 17 ذی‌الحجه به عنوان «ولایت و بانوان» نامگذاری شده است که برگزاری همایش «بانوان و ولایت» در امامزادگان و بقاع متبرکه شاخص با هماهنگی با هیئت رزمندگان و بسیج خواهران و حوزه‌های علمیه خواهران و همچنین برگزاری شب شعر با حضور شعرای برجسته از جمله برنامه‌های این روز است.

و در نهایت روز جمعه دهم مهرماه همزمان با 18 ذی‌الحجه، عید سعید غدیر با نام «ولایت و مودّت» نامگذاری شده است که برگزاری دعای ندبه صبح روز غدیرخم، برگزاری جشن سراسری عید غدیر از ساعت 10 صبح با حضور مردم ولایتمدار در قالب کاروان‌های شادی (بصورت راهپیمایی) و حرکت به سمت امامزادگان و بقاع متبرکه از برنامه‌های پیش‌بینی شده برای این روز است.

انتهای پیام

کد N965982