بایدن: عجله‌ای برای تصمیم‌گیری درباره نامزدی در انتخابات ندارم

آمريكا

معاون رئیس‌جمهوری آمریکا در شرایطی که تنها سه هفته به اولین رویارویی نامزدهای دموکرات باقی مانده است، می‌گوید که هیچ عجله‌ای برای تصمیم‌گیری درباره شرکت در انتخابات ریاست جمهوری 2016 ندارد.

معاون رئیس‌جمهوری آمریکا در شرایطی که تنها سه هفته به اولین رویارویی نامزدهای دموکرات باقی مانده است، می‌گوید که هیچ عجله‌ای برای تصمیم‌گیری درباره شرکت در انتخابات ریاست جمهوری 2016 ندارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، "جو بایدن"، معاون رئیس‌جمهوری آمریکا گفت که تاثیر کارزار انتخابات ریاست جمهوری بر روی خانواده وی نقشی قاطع بر تصمیم‌گیری وی دارد.

بایدن گفت: نقش خانواده بسیار مهم است، پس این یک تصمیم خانوادگی‌ است. من باید اطمینان حاصل کنم که این قطعا برای خانواده من خوب خواهد بود. عجله‌ای برای تصمیم‌گیری ندارم.

اولین گمانه‌زنی درباره احتمال نامزد شدن معاون باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا در انتخابات در اول اوت مطرح شد. در آن موقع نیویورک‌تایمز مدعی شد که مشاوران بایدن تماس با رهبران دموکرات و حامیان مالی را که تاکنون از هیلاری کلینتون حمایت نکرده‌اند، در دستورکار قرار داده‌اند.

با این وجود، بایدن در مراسم‌های مختلفی درباره این نگرانی صحبت کرد که نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در 2016 چگونه می‌تواند بر روی خانواده وی تاثیر بگذارد. خانواده بایدن هنوز هم در غم از دست دادن پسرشان هستند و بایدن این سوال را مطرح می‌کند که آیا خانواده‌اش انرژی کافی برای حمایت از وی را دارند یا خیر.

به‌رغم این تردید آشکار، روزنامه وال استریت ژورنال هفته گذشته به نقل از مشاوران بایدن گفت که احتمال نامزدی وی در انتخابات بسیار بیشتر از نامزد نشدن است.

اولین مناظره کاندیداهای دموکرات 13 اکتبر برگزار می‌شود و نقش بسزایی در معرفی نامزدها و جلب حمایت مردمی ایفا می‌کند. کمیته ملی دموکراتیک آمریکا در مجموع شش مناظره را طرح‌ریزی کرده است که در جریان اولین مناظره نامزدها و سیاست‌های آنها به صورت کلی معرفی می‌شود. هنوز مشخص نیست که آیا بایدن به اولین مناظره ملحق می‌شود یا خیر.

یکی از نامزدهای شناخته‌شده دموکرات‌ها هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه سابق دولت اوباما است که حمایت مردمی از وی در نظرسنجی‌ها بسیار متغییر است که عمده دلیل آن رسوایی ایمیل‌های کلینتون محسوب می‌شود. کلینتون در دوران خدمتش در وزارت خارجه آمریکا از یک ایمیل شخصی و یک سرور خصوصی برای انجام کارهایش استفاده می‌کرده است که به گفته برخی امنیت ملی آمریکا را به خطر انداخته است.

انتهای پیام

کد N965906