وزرای کشور و دادگستری اتحادیه اروپا درباره پناهجویان گردهم می‌آیند

سیاسی

وزرای کشور و دادگستری اتحادیه اروپا امروز (سه شنبه) بار دیگر برای دستیابی به راه حلی درباره پناهجویان در بروکسل گردهم می‌آیند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، 28 وزیر دادگستری و کشور اروپایی در جلسه‌ای برای دستیابی به جمع بندی درباره پیشنهاد کمیسیون اروپا مبنی بر استقرار 120 هزار پناهجوی بیشتر شرکت می‌کنند. وزرای اتحادیه اروپا 14 سپتامبر برنامه اسکان فوری 40 هزار پناهجو را در جلسه فوق‌العاده‌ای شورای امور داخلی و دادگستری تصویب کردند.

قرار است این نشست امروز ساعت 12:30 به وقت محلی آغاز شود.

مجارستان، چک، اسکواکی و لهستان در برابر اجرای برنامه اسکان مقاومت می‌کنند. در همین راستا، وزرای خارجه این چهار کشور روز گذشته در پراگ گرد هم آمدند تا به موضع یکسانی در جلسه امروز دست یابند.

دونالد تاسک، رئیس شورای اروپا هفته گذشته پیشنهاد کرد در صورتی که طرف‌های شرکت کننده نتوانند به جمع بندی برسند، شورای امور داخلی و دادگستری جلسه فوق‌العاده دیگری در این ماه برگزار کند.

مساله مهاجرت قرار است در هشتم اکتبر در شورای امور داخلی و دادگستری مورد گفت‌وگو قرار گیرد و نشست شورای اروپا در این باره به مدت دو روز در روزهای 15 و 16 اکتبر برگزار می‌شود.

انتهای پیام

کد N965898