امیر برخور خبر داد

افتتاح نمایشگاه هوایی نیروی هوایی ارتش در هفته دفاع مقدس

ارتش جمهوري اسلامي ايران,نيروي هوايي ارتش

جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: همزمان با اولین روز از هفته دفاع مقدس، نمایشگاه بزرگ هوایی در جوار پایگاه شهید لشگری برگزار خواهد شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، امیر سرتیپ خلبان علیرضا برخور جانشین نیروی هوایی ارتش گفت: مراسم افتتاح نمایشگاه هوایی بعد از ظهر روز 31 شهریور با حضور فرماندهان و مسئولین لشگری و کشوری برگزار خواهد شد.

وی افزود: در این نمایشگاه که از اول مهرماه بازدید از آن برای عموم آزاد خواهد بود، بیش از 20 نوع از هواپیماهای ترابری و شکاری، و چندین نوع بالگرد به نمایش در خواهد آمد.

برخور اظهار کرد: در این نمایشگاه 40 غرفه، متشکل از غرفه‌های فرهنگی و صنعت هوانوردی پیش بینی شده و دو شرکت هوانوردی و شرکت صنایع هوایی وزارت دفاع نیز محصولات هوایی خود را به نمایش خواهند گذاشت.

وی بیان کرد: استثنائاً در این نمایشگاه بازدید کنندگان می‌توانند در کنار هواپیماها عکس یادگاری بگیرند و امکانات اولیه رفاهی نیز برای مراجعین در نظر گرفته شده است.

جانشین فرمانده نیروی هوایی گفت: این نمایشگاه که در ایام هفته دفاع مقدس همه روزه از ساعت 9 صبح تا 20 دایر است، مکان مناسبی برای خانواده‌ها و جوانان است تا علاوه بر آشنایی در خصوص نقش نیروی هوایی در 8 سال دفاع مقدس، از وسایل پرنده نیروی هوایی ارتش نیز شناخت مناسبی کسب کنند.

وی ادامه داد: در این نمایشگاه پیشکسوتان نیروی هوایی از طریق رادیو داخلی نمایشگاه خاطرات خود و نقش این نیروی الهی در دفاع مقدس را بیان خواهند کرد.

برخور در پایان گفت: در همین مکان، نمایشگاه و موزه دائمی نیروی هوایی که حاوی تاریخ حدود یک قرن صنعت هوانوردی ایران (از اولین هواپیمای به پرواز درآمده در تهران تا هواپیماهای موجود) است دایر خواهد شد و انشاءالله تا چند ماه اخیر به بهره برداری خواهد رسید.

بر اساس این گزارش، مراسم افتتاح این نمایشگاه هوایی راس ساعت 15 روز 31 شهریور در خیابان گلها، جنب مجتمع اوج نهاجا برگزار می شود.

انتهای پیام

کد N965489