بیانیه جامعه اسلامی مهندسین به مناسبت سالگرد هفته دفاع مقدس

جامعه اسلامی مهندسین به مناسبت سالگرد هفته دفاع مقدس بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

إِن تَنصُرُوا اللَّهَ یَنصُرکُم وَیُثَبِّت أَقدامَکُم

31 شهریورماه سالروز آغاز تهاجم نظامی رژیم دیکتاتوری صدام ملعون علیه جمهوری اسلامی ایران است.دوران پر افتخارهشت ساله دفاع مقدس و مشروع ملت سرافرازایران در برابرتهاجمی آشکار و همه جانبه که با حمایت های بی شائبه غرب و شرق از دشمن تا دندان مسلح صورت می گرفت ، به مثابه یکی از حساس ترین و بارز ترین برهه های تاریخ ایران اسلامی است. این دوران پرحماسه و حادثه که عزت و شرف ملت ایران را به رخ جهانیان کشید، همچون نگینی تابناک بر تارک تاریخ حماسه های جهان می درخشد و ملت ایران را به اسطوره ای از مقاومت و ایثار در تاریخ بدل می سازد.

پایداری ایران اسلامی که منبعث از روح وحدت، اراده و ایمان ملت ایران و در سایه سار هدایت‌ها و رهبری معمار کبیر انقلاب، حضرت امام خمینی (ره) شکل گرفت احیاگر مکتب سازنده و نهضتی اثر بخش در سراسر جهان برای آزادی‌خواهان و حق طلبان گردید. دفاع مقدس ملّت بزرگ ایران همه معادلات جهانی را برهم زد و تحلیل های مادی دنیا پرستان را نقش برآب ساخت.

اگر امروز سرنوشت انقلاب اسلامی مردم ایران همچون برخی از انقلاب های منطقه از راه خود منحرف نگردیده و همچنان در مسیرحق خود حرکت می کند، بلا شک ثمره خون ایثارگرانی است که در استواری برعقاید راستین خود به درجه ایثار رسیدند.امروزاگرچه صحنه معادلات جهانی تغییر یافته و دشمنان این ملت بزرگ مذاکره را جایگزین تهدید نظامی نموده اند و دستشان در برابر اراده این ملت کوتاه شده است و اگر چه جنگ تحمیلی سالهاست که پایان یافته، اما دشمنی ها همچنان باقیست. امروز هنوز هم آمریکایی که به فرمایش مقتدایمان، در کشور ما فرعونیت می کرد و تخت و بخت این فرعون به دست موسی زمان واژگون شد، با ظاهری فریبنده و شعارهای رنگارنگ اما حقیقتی باطل و خبیث به دنبال دشمنی و ضربه زدن است.

در این روزها که یادآور ایام خونین دفاع مقدس است، حمایت های مستقیم و غیرمستقیم آمریکا از دشمن تجاوزگر از خاطره ملت ایران زدوده نخواهد شد. چه زیبا فرمود رهبر فرزانه انقلاب که "کدام عقل و کدام وجدانی اجازه می دهد که انسان قدرتی مثل قدرت آمریکا را به عنوان دوست، به عنوان مورد اعتماد، به عنوان فرشته نجات انتخاب کند؟ ملت بزرگ ایران این شیطان بزرگ را از کشور بیرون کرد، نباید بگذاریم دوباره برگردد. نباید بگذاریم از در رفت، از پنجره برگردد، نباید اجازه دهیم نفوذ پیدا کند، دشمنی اینها تمام نمی‌شود".

آری! ملت بزرگ ایران سال‌هاست که مورد دشمنی آمریکا قراردارد و تا هنگامی‌ که بر اصول انقلابی خود تاکید می کند این دشمنی ها ادامه خواهد داشت. مردم شریف ایران می دانند که با داشتن این روحیه استکبارستیزی که پیام راستین انقلاب اسلامی و یادگارخون های پاک شهدای گلگون کفن است، آمریکا دست از دشمنی با آنان نخواهد کشید و حالا که در سوریه، یمن، عراق، افغانستان و دیگر کشورها مستقیم و یا غیرمستقیم عامل و حامی بروز بی رحمی ها و جنایتهای ضدبشریست، اگرچه با ژست های عوام فریبانه از در مصالحه و سازش با ما وارد شود، لیکن همواره در پی ضربه زدن به صف مقاومت و ایستادگی ملت ایران و ملت های مظلوم منطقه است.

جامعه اسلامی مهندسین، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره هزاران شهید گلگون کفن و ادای احترام به وجود ارزشمند جانبازان، آزادگان، ایثارگران و خانواده های عزتمند این عزیزان، ضمن لبیک به ندای رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه ای مبنی بر حفظ روحیه انقلابی گری و استکبارستیزی، به عنوان قطره ای از دریای خروشان ملت به سردمداران زر و زور و تزویر خطاب می کند که بدانید ما ملتی هستیم که عزیزترین عزیزانمان را فدای آرمان های انقلاب خود ساختیم، ما ملتی هستیم که با حفظ روحیه حماسی خود نخواهیم گذاشت که رژیم صهیونیستی غاصب و کودک کش خواب آسوده داشته باشد و امروز با تکیه برایمان و اراده انقلابی با توسعه علمی و پیاده سازی راهبرد اقتصاد مقاومتی راه را برای نفوذ اجانب سد خواهیم کرد و بدانید که هشت سال دفاع مقدس در برابر همه قدرتهای بیگانه تنها گوشه‌ای از رشادت‌های تاریخی ملت بزرگ ایران است و همچنان امید آن داریم تا روزی توفیق دفاع از اسلام در رکاب خلف صالح اولیاء الهی یعنی امام عصر( ارواحنافداه) نصیبمان گردد و برای شهادت در راه اسلام آماده و جان برکف لحظه شماری می کنیم.

والسلام علی من اتبع الهدی

جامعه اسلامی مهندسین

انتهای پیام

کد N965372