صالحی: کمیسیون برجام بدون سمت‌گیری عمل کرده است / آمانو با رضایتمندی از ایران رفت

دكتر علي‌اكبر صالحي, برجام

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با اشاره به بازدید مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از پارچین و با تأکید بر اینکه سفر آمانو بسیار موفقیت‌آمیز بود، تصریح کرد: آمانو با رضایتمندی از ایران رهسپار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی در حاشیه مراسم ترحیم یوسف نوبخت برادر سخنگوی دولت در جمع خبرنگاران در مورد جلسه مشترک آمانو و کمیسیون برجام مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: ملاقاتی که آمانو با کمیسیون برجام داشت ملاقاتی بسیار خوب بود که طرفین نیز نسبت به آن اظهار رضایت داشته‌اند. آقای آمانو نیز با رضایتمندی از ایران رهسپار شد.

وی اظهار کرد: امیدوار هستیم که موضوع فعالیت‌های گذشته و حال هسته‌ای ایران 15 دسامبر بسته شود.

صالحی در پاسخ به پرسشی درباره اینکه آیا کمیسیون برجام دارای رویکرد جناحی بوده است، تأکید کرد: شهادت می‌دهم که این کمیسیون بدون سمت‌گیری کار را به جلو برده و حرفه‌ای عمل کرده است.

رئیس سازمان انرژی اتمی همچنین درباره بازدید روز گذشته آمانو از تأسیسات پارچین تصریح کرد: این بازدید طبق نقشه راه و تعهدات طرفین انجام شده است.

وی در پایان در ارزیابی از سفر رئیس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تهران،‌ اظهار کرد: این سفر بسیار موفقیت‌آمیز بوده است.

انتهای پیام
کد N965354