رئیس سازمان اوقاف:

آمریکا به‌دنبال نفوذ آرام آرام فرهنگی در ایران است

سازمان اوقاف,اوقاف

رئیس سازمان اوقاف گفت: آمریکا شیطان بزرگ و دشمن درجه یک مظلومان است و با ارتکاب جنایت‌های بسیار در عراق، سوریه، لبنان، افغانستان و یمن، ادعای حقوق بشر دارد که این نفوذ آرام آرام فرهنگی است و آمریکا به دنبال این نوع نفوذ در ایران است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین علی محمدی در حرم مطهر حضرت سلطانعلی ابن امام محمد باقر(ع) در مشهد اردهال با انتقاد از عده‌ای از گویندگان و نویسندگان، مبنی بر منافات نداشتن ایمان به خدا با کنار آمدن با دشمنان اسلام اظهار کرد: به اعتقاد این افراد ارتباط با آمریکا و آل سعود و اسرائیل بدون اشکال است، در حالی که در مکتب ما اول کفر به طاغوت و سپس ایمان به خدا قرار دارد.

وی افزود: ایمان به خدا با بت‌پرستی منافات دارد و امروز عده‌ای می‌خواهند در میان مردمی با ایمان راسخ به خدا و قبر و قیامت، مبارزه با طاغوت را کمرنگ کنند.

نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با تأکید بر لزوم مبارزه با تهاجم و نفوذ فرهنگی دشمنان خاطرنشان کرد: عده‌ای در کشور می‌خواهند گذشته انقلاب را زیر سوال ببرند و از به کار بردن لفظ و نام انقلاب ابا دارند یا به دنبال پاک کردن اعمال خیانتکارانه دودمان پهلوی هستند، در حالی که این خاندان دست‌پرورده انگلیس و آمریکا بودند.

محمدی با تسلیت سالروز شهادت امام باقر(ع)، مبارزه با انحرافات سیاسی را از ویژگی‌های این امام همام ذکر و عنوان کرد: ایشان در دوران 18 ساله امامت خود، اقدامات فرهنگی و سیاسی مهمی در راستای معرفی چهره دشمنان و مبارزه علیه آنان انجام داد.

محمدی، ورع، حلم، بردباری و عدالت را از ویژگی‌های حاکم اسلامی از دیدگاه امام باقر(ع) برشمرد و گفت: پس از گذشت 14 قرن از شهادت این امام بزرگوار، مردی از حوزه علمیه قم قیام کرد و انقلاب ایران را رقم زد تا مکتب اهل بیت(ع) دوباره احیا شود و امروز وظیفه ماست تا این راه و مکتب را ادامه دهیم.

وی در ادامه با اشاره به جایگاه و اقدامات قابل توجه امام محمد باقر(ع) گفت: یکی از کارهای امام باقر(ع)، معرفی جنایت‌های بنی امیه به مسلمانان بود. امام باقر(ع) در مدت امامت خود اقدامات مهمی در زمینه‌های فرهنگی، اعتقادی، سیاسی و تسلیم نشدن در برابر دشمنان انجام دادند.

محمدی در ادامه با اشاره به جایگاه علم در قرآن، افزود: در شرق و غرب عالم، علم واقعی علمی است که از قرآن و اهل بیت(ع) باشد.

وی با اشاره به آیه 256 سوره بقره «لاَ إِکْرَاهَ فِی الدِّینِ قَد تَّبَیَّنَ الرُّشْدُ مِنَ الْغَیِّ فَمَنْ یَکْفُرْ بِالطَّاغُوتِ وَیُؤْمِن بِاللّهِ فَقَدِ اسْتَمْسَکَ بِالْعُرْوَةِ الْوُثْقَیَ لاَ انفِصَامَ لَهَا وَاللّهُ سَمِیعٌ عَلِیمٌ»، گفت: ایمان به خدا و ایمان به طاغوت هیچگاه یکسان نیست، یعنی نمی‌شود هم به خدا ایمان داشت و هم دشمنی با خدا، زیرا این‌ها کاملا با هم منافات دارند.

وی با اشاره به این‌که «مردم به خدا و اهل بیت معتقد هستند» گفت: مردم به خدا و اهل بیت اعتقاد داشته و خواهند داشت، ولی مبارزه با طاغوت در حال کمرنگ شدن است.

انتهای پیام

کد N965278