یک مدرس دینی:

دشمنان به دنبال تشکیک در باور مسلمانان هستند

مسلمانان

رئیس دفتر شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور گفت: دشمنان به دنبال تشکیک در باور مسلمانان هستند.

رئیس دفتر شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور گفت: دشمنان به دنبال تشکیک در باور مسلمانان هستند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کرمانشاه حجت‌الاسلام فرازی‌نیا در مراسم آغاز سال تحصیلی مدارس علوم دینی اهل سنت کرمانشاه و تجلیل از مدرسان و طلاب نمونه این استان، با تبریک آغاز سال تحصیلی جدید، خطاب به مدرسان و طلاب مدارس علوم دینی گفت: دشمنان اسلام در طول تاریخ نتوانستند و می‌دانند که نمی‌توانند در این دین الهی تاثیر و تغییر ایجاد کنند، بنابراین به دنبال تشکیک در باور مسلمانان رفته و می‌خواهند باور مسلمانان را دگرگون کنند که طلاب باید به عنوان امام و معلم مردم از زحمات علمای پیشین حفاظت کنند.

فرازی‌نیا هدف خاتم پیامبران را قرار دادن مسیر زندگی مردم در مسیر بندگی حضرت حق دانست و گفت: ایشان برای رسیدن به این هدف از دو عنصر تعلیم و تربیت بهره‌گیری کرد و روحانیون و طلاب مفتخرند که به عنوان مبلغ این مکتب انجام وظیفه می‌کنند.

رئیس دفتر دبیر شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور سه ویژگی ولی شناسی، بصیرت در تشخیص دشمن و بصیرت در تشخیص تکلیف را از نشانه‌های وجود بصیرت در حوزه عنوان کرد و گفت: با بهره گیری از این سه ویژگی می‌توان در برابر دشمنان ایستادگی کرد.

ماموستا ملا قادر قادری عضو شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور و امام جمعه پاوه نیز در این مراسم به تشریح جایگاه علم از دیدگاه قرآن پرداخت و گفت: در خصوص مقام علم همین بس که اولین هدیه آسمان از جانب خداوند به حضرت ختمی ‌مرتبت علم است.

امام‌جمعه پاوه رسالت والای پیامبر اسلام(ص) را تعلیم و تربیت دانست و افزود: مقام علم، مقام مجاهدان راه خدا و سنگر داران و عارفان الی الله، داعیان دین و منبر و محراب نشینان است و بدون شک هیچ مقامی بالاتر از آن نیست.

وی خطاب به مدرسان و طلاب مدارس علوم دینی استان کرمانشاه گفت: اگر چه به این عصر، عصر انفجار علم و صنعت اطلاق می‌شود و امروزه مراکز علمی دنیا با پیشرفت‌های خیره‌کننده در حال پیشرفت هستند و فاصله بین قاره‌ها و کشورها از بین رفته، اما شاهدیم براثر ندانم‌کاری بعضی حکام، فاصله بین مسلمانان روزبه‌روز بیشتر و بیشتر می‌شود، لذا مدرس علوم دینی باید خود را به علم و فن جدید روز مجهز کرده و برای پاسداری از عقیده وارد میدان نبرد علمی و عقیدتی شوند.

وی افزود: فعالان حوزوی نباید اجازه دهند جوانان فریب غرب را خورده و تحت تأثیر پیام بهشت موهوم غربی‌ها خانه و کاشانه چندین ساله آبا و اجدادی خود را رها کنند و راهی دیار کسانی شوند که تمامی مشکلات و مصائب ما در اثر خیانت و ظلم و توطئه آنهاست.

قادری گفت: متأسفانه در جلسات و محافل بیشتر به بحث افراط پرداخته می‌شود، درحالی‌که در برابر معضلاتی چون مشروبات الکلی، اعتیاد، بداخلاقی و اعمال منافی عفت که همگی نشانه تفریطند و به درون جامعه نسل جوان ما رسوخ کرده، سکوت اختیار کرده‌ایم.

امام‌جمعه پاوه سپس هوشیاری، بیداری و بصیرت را سه خصلت مورد نیاز این عصر دانست و افزود: باید همگی بخصوص روحانیون اهل سنت و مدرسین دست‌به‌دست هم داده و در راه توسعه و پیشرفت خود و کشور بکوشند.

انتهای پیام

کد N965200