تذکرات کتبی نمایندگان به مسوولان اجرایی؛

امدادرسانی مناسب به مناطق سیل‌زده/ علت واردات بی‌رویه برنج

سیاسی

لزوم امداد رسانی مناسب به مناطق سیل زده ، ‌ضرورت تجدیدنظر در کارمزد جایگاه های سوخت کشور و ‌توضیح در مورد علت واردات بی رویه برنج از جمله تذکرات امروز نمایندگان به مسوولان اجرایی کشور است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ضرغام صادقی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی را در پایان جلسه علنی امروز( دوشنبه ) قرائت کرد که به شرح زیر است:

مقتدایی نماینده اصفهان به رئیس جمهور و وزیر کشور : توضیح در مورد علت عدم تبدیل دفاتر پلیس +10 به دفاتر خدمات دولت و به وزیر نیرو: ضرورت توجه جدی به مطالبات حق آبه داران به ویژه دارندگان سهم اشتراکی شرق اصفهان با توجه به نزدیک شدن به کشت پاییزه.

جعفری ، توکلی، امیری، صابری، نظری مهر، بشیری و دواتگری نمایندگان بجنورد، بافت، کهنوج، رامیان ، کردکویی، پاکدشت و مراغه به وزیر آموزش و پرورش : توضیح در مورد علت صدور آیین نامه مخالف با محتوای قانون الحاق تبصره به ماده 17 قانون استخدام معلمان.

جعفری نماینده بجنورد به وزیرکشور: لزوم امداد رسانی مناسب به مناطق سیل زده استان خراسان شمالی.

بهمنی نماینده سراب به وزیر نیرو :‌توضیح در مورد علت عدم برنامه ریزی برای توسعه و مدیریت امور آب منطقه ای، به وزیر علوم: عدم تاسیس دانشگاه فنی حرفه ای دختران علیرغم دستور مقام عالی وزارت .

ثروتی نماینده بجنورد به رئیس جمهور و وزیر اقتصاد: لزوم ارائه تسهیلات از صندوق توسعه ملی به واحدهای فعال و حمایت و ارائه تسهیلات به طرح های نیمه تمام و حمایت از طرح های صنعتی و گردشگری و توضیح در مورد علت عدم پاسخگویی رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی به مکاتبات و پیگیری ها.

حسینی نماینده اهوازبه وزیر نیرو: توضیح علت افزایش بی رویه تعرفه برق در استان خوزستان.

اسداللهی نماینده تربت جام به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: توضیح در مورد علت سوء مدیریت حوزه فنی و حرفه ای استان خراسان رضوی وعدم توزیع عادلانه امکانات در سطح استان و توضیح در مورد علت سوء مدیریت در صندوق کارآفرینی مهر امید استان خراسان رضوی.

رحمانی نماینده تاکستان به رئیس جمهور و وزرای جهاد کشاورزی و کشور: لزوم جبران خسارات وارده به باغات انگور شهرستان تاکستان ناشی از بارندگی های شدید در شهریورماه سال جاری.

هاشمی نماینده سپیدان به وزیر راه و شهرسازی :‌توضیح در مورد تخریب اماکن واقع در حریم راه بدون پرداخت کامل اراضی تملک شده .

بهمنی نماینده سراب و مددی نماینده میانه به وزیر تعاون و کار ورفاه اجتماعی: توضیح در مورد علت عدم برنامه ریزی برای رفع مشکلات بیکاران و عدم احیای دستورات صادره از مقام وزارت در حوزه تامین اجتماعی و بیمه روستایی و عشایری.

فرهنگی نماینده تبریز به رئیس جمهور و وزیر کشور: لزوم رسیدگی و جبران سریع خسارات ناشی از وقوع سیل در شهرستان های آذر شهر و عجب شیر در استان آذربایجان شرقی، به رئیس جمهور و وزیر نفت:‌ضرورت تسریع در تعیین تکلیف تجدید نظر در کارمزد جایگاه های سوخت کشور.

فیاضی نماینده نور ومحمود آباد به وزیر جهاد کشاورزی:‌توضیح در مورد علت واردات بی رویه برنج در فصل برداشت برنج شمال.

محجوب نماینده تهران به رئیس جمهور: لزوم صدور دستور برای عدم برگزاری جلسات اداری در ساعات مراجعات مردم و به وزیر ‌صنعت، معدن و تجارت: لزوم جداسازی تشکیلات حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان و به وزیر اقتصاد: لزوم اتخاذ تمهیداتی برای ایجاد ارتباط شفاف بین متصدیان بانک و مشتریان و به وزیر کشور: لزوم نصب مجدد تابلوهای مطلقا ممنوع که از سطح بزرگراه شهید نواب صفوی تهران جمع آوری شده است.

فتاحی نماینده شهر بابک به وزیر آموزش و پرورش: تعامل مثبت با نمایندگان در عزل و نصب ها و در مراسم تودیع معارفه ها به وزیر کشور: برخورد نامناسب مدیر کل سیاسی و انتصاب استاندار کرمان با خانواده های محترم شهدا و ایثارگران و مردم انقلابی و ولایی.

رستمیان نماینده دامغان به وزیر نیرو:‌ دلیل قطع برق کارخانه های فعال بدون تدبیر لازم.

خجسته نماینده همدان به وزیر راه و شهرسازی : تسریع در ریل گذاری راه آهن تهران- همدان.

مقیمی نماینده بهشهر به وزیر آموزش و پرورش : جلوگیری از تشکیل باشگاه سیاسی انتخاباتی در اداره کل آموزش و پرورش مازندران.

حسینی نماینده قزوین به وزیر صنعت، معدن و تجارت: صنعت قطعه سازی در حال ورشکستگی است چرا پیگیری برای پرداخت بدهی آن‌ها از خودروسازان نمی شود؟

زاهدی نماینده تهران به وزرای صنعت ، معدن و تجارت و تعاون، کار و رفاه اجتماعی: با وجود بخش نامه ای در مورد قیمت خرید ذغال سنگ ، متاسفانه ذوب آهن اصفهان از خرید با قیمت تعیین شده امتناع کرده است ، رویکردی که باعث شده ذوب آهن و صنعت فولاد کرمان برای دریافت حقوق با مشکلات جدی مواجه شود.

پژمانفر نماینده مشهد به وزیر اقتصاد: بررسی اقدامات صورت گرفته در نحوه واگذاری شرکت های هواپیمایی ایران ایرتور توسط سازمان خصوصی سازی.

انتهای پیام

کد N965045