اسرائیل مجوز تیراندازی به فلسطینی‌های معترض را صادر کرد

فلسطين

رژیم صهیونیستی طرح پلیس این رژیم برای مقابله با معترضان فلسطینی و درخواست برای تیراندازی به سمت فلسطینی‌ها را تصویب کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه شبکه خبری العربیه، دولت تل‌آویو پیش‌نویس طرحی را که توسط پلیس رژیم صهیونیستی در خصوص اجرای تدابیر امنیتی شدید و مجازات فلسطینی‌هایی که در قدس اشغالی سنگ پرتاب‌می‌کنند تهیه و از سوی مشاور قضایی موافقت شده بود، تصویب کرد.

خطرناک‌ترین بخش این طرح آن است که به پلیس تل‌آویو اجازه داده شده به سوی کسانی که سنگ و کوکتل ملوتوف پرتاب می‌کنند شلیک کند.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی سنگ و کوکتل ملوتوف را "سلاح‌های کشنده" دانسته و اعلام کرد: ما دستورالعمل‌های تیراندازی را تغییر داده و دست پلیس را برای برخورد با معترضانی که سنگ یا کوکتل ملوتوف پرتاب می‌کنند، باز گذاشتیم.

نتانیاهو ادامه داد: تل‌آویو تلاش می‌کند مجازات این اشخاص را افزایش دهد و جریمه‌های نقدی نیز برای خانواده‌های این کودکان و نوجوانان در نظر گرفته شده است.

سخنگوی یک سازمان حقوقی نیز با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری میلادی 15 کودک فلسطینی در کرانه باختری کشته شده‌اند، اظهار داشت: دستورالعمل‌ها برای شلیک به سمت کودکان فلسطینی وضعیت را بحرانی خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه چهار تن از این کودکان با شلیک مستقیم تک‌تیراندازها کشته شده‌اند، نسبت به وقوع این حوادث در قدس و داخل خط سبز هشدار داد.

پیشتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی ضمن تهدید به تیراندازی به سوی جوانان معترض فلسطینی اعلام کرد، اسرائیل در حال بررسی این مسئله است که آیا دست نیروهای امنیتی را برای تیراندازی به سوی جوانان معترض فلسطینی بازتر کند یا خیر.

انتهای پیام

کد N965034