مدیرعامل ستاد دیه کشور:

3500 مددجو در سال جاری با دریافت تسهیلات آزاد می‌شوند

ستاد ديه

مدیرعامل ستاد دیه کشور گفت: در سال جاری با معرفی بانک‌های عامل سه هزار و 500 مددجو با دریافت تسهیلات آزاد خواهند شد.

مدیرعامل ستاد دیه کشور گفت: در سال جاری با معرفی بانک‌های عامل سه هزار و 500 مددجو با دریافت تسهیلات آزاد خواهند شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اردبیل، سیداسدالله جولایی در دیدار با رئیس کل دادگستری استان اردبیل با اشاره به دائمی شدن بانک‌های عامل اعطاکننده تسهیلات به مددجویان معرفی شده از سوی ستاد دیه از سال‌جاری، گفت: همه ساله بانک‌های عامل تغییر می‌کرد و این مشکلاتی را برای مددجویان به دنبال داشت، ولی با تلاش‌های صورت گرفته بالاخره، در بند (ب) تبصره یک ماده 77 قانون بودجه سال 94 آمده است که بانک‌های عامل ستاد دیه دائمی شدند و میزان اعتبار مورد نیاز همه ساله از سوی ستاد اعلام خواهد شد.

وی افزود: در سال‌جاری با معرفی بانک‌های عامل سه هزار و 500 مددجو با دریافت تسهیلات آزاد خواهند شد.

جولایی با اشاره به اداره شدن ستاد دیه از منبع وجوهات پرداختی خیرین، تصریح کرد: در حال حاضر دو سال است که طبق سیاست هیات مدیره ستاد دیه مرکز سعی بر استفاده از منابع مساعدت‌های خیرین و پر بارتر شدن برگزاری جشن‌های گلریزان و زحمات اعضای ستاد دیه استان‌ها است و کمتر بر روی منابع دولتی تکیه شده است.

مدیر عامل ستاد دیه کشور بر لزوم کار فرهنگی در سطح جامعه برای کاهش میزان تصادفات، استفاده از بیمه شخص ثالث و پیشگیری از قبول مهریه‌های سنگین اشاره و خاطرنشان کرد: مردم و مسئولین باید در اشاعه فرهنگی کارهای مهم، ستاد دیه را یاری کنند تا میزان جرایم غیرعمد و محکومیت های مالی در زندان‌ها کاهش یابد.

حجت الاسلام و المسلمین قاصدی رئیس کل دادگستری استان اردبیل نیز گفت: کوتاهی برخی نهادها در بخش‌های دیگر جامعه باعث می‌شود که مجموعه دستگاه قضایی و نهادهای وابسته به آن همچون ستاد دیه بار سنگین بخش‌های دیگر را هم به دوش بکشند.

وی تاکید کرد: نباید طوری باشد که در جامعه هر بخشی به فکر سود خود باشد و بقیه جامعه بار کوتاهی دیگران را به دوش بکشند.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل با اشاره به نقش پیشگیری از وقوع جرایم در کاهش جمعیت کیفری، افزود: در جامعه خیلی از مشکلات را می‌توان ابتدا پیش بینی و پیشگیری کرد تا بعداً به فکر درمان نباشیم؛ به همین جهت فرهنگ سازی در زمینه پیشگیری از جرایم ضروری به نظر می‌رسد.

انتهای پیام

کد N965024