کاهش حمایت‌ها از شینزو آبه پس از تصویب لوایح امنیتی

براساس نتایج نظرسنجی‌هایی که امروز (دوشنبه) منتشر شد، مشخص شد که پس از تصویب لوایح امنیتی در ژاپن میزان محبوبیت نخست‌وزیر این کشور کاهش یافته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز،‌ براساس نظرسنجی‌های صورت گرفته توسط روزنامه اقتصادی "نیکی"،‌ میزان حمایت‌ها از کابینه شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن شش درصد از ماه گذشته میلادی کمتر و به 40 درصد کاهش یافته است. همچنین میزان نارضایتی از کابینه وی نیز به 47 درصد کاهش یافته است.

این لوایح امنیتی که باعث برگزاری راهپیمایی های فراوان و نارضایتی شهروندان ژاپنی شده بود، ‌در نهایت تصویب شد و براساس آنها ژاپن برای نخستین بار از پایان جنگ دوم جهانی می تواند نیروهای ارتش خود را در عرصه نبرد بین الملل مستقر کند.

براساس این نظرسنجی همچنین مشخص شد که میزان نارضایتی از این لوایح 54 درصد است و تنها 31 درصد از شرکت کنندگان دراین نظرسنجی از اعمال این تغییرات حمایت کردند. براساس نظرسنجی روزنامه آساهی شیمبون اکثریت ژاپنی‌ها مخالف لایحه استقرار نیروهای این کشور در خارج هستند.

نظرسنجی ها در روزنامه های آساهی،‌ ماینیچی و یومیوری نیز نشان دهنده کاهش حمایت از کابینه آبه و اپوزیسیون از این لوایح است.

عدم محبوبیت این لوایح برای حزب اصلی اپوزیسیون ژاپن یک مزیت محسوب نمی شود چون میزان حمایت از حزب دموکراتیک تنها سه درصد افزایش یافت و به 12 درصد رسید.

تصویب این لوایح امنیتی یک نقطه عطف برای اقدامات آبه به منظور تسهیل در محدودیت های ارتش ژاپن است.

شینزو آبه اعلام کرده است که این تغییر یک اقدام شگرف در سیاست دفاعی ژاپن از زمان ایجاد نیروهای دفاع شخصی در 1954 است.

انتهای پیام

کد N965011