دواتگری در تذکری مطرح کرد:

کار کمیسیون امنیت در بررسی برجام با تشکیل کمیسیون ویژه تعطیل شد

سیاسی

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر این که قانون مصوب مجلس بر آیین نامه تقدم دارد گفت: با تشکیل کمیسیون ویژه برجام عملا کار کمیسیون امنیت در بررسی توافق تعطیل شده است که این خلاف قانون است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مهدی دواتگری در تذکری شفاهی در پایان جلسه علنی امروز دوشنبه با گرامیداشت هفته دفاع مقدس در تذکری به هیات رئیسه مجلس و کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: حدود 2 ماه پیش قانون الزام دولت به حفظ دستاوردها و حقوق هسته‌ای ملت ایران در مجلس به تصویب رسید که در آن کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی موظف به بررسی توافق هسته‌ای و ارائه گزارش هر سه ماه یک بار به مجلس شد.

وی ادامه داد: بعد از این قانون و طبق آیین نامه داخلی کمیسیون برجام تشکیل شد و که با شکل گیری این کمیسیون ، کمیسیون امنیت ملی کارش را تعطیل کرده است که خلاف قانون است انتظار می‌رود هیات رئیسه مجلس و کمیسیون این موضوع را مورد بررسی قرار دهند.

نماینده مردم مراغه با تاکید بر لزوم پرهیز از تصویب قوانین شتابزده گفت: معمولا چنین رویه‌ای را در ماههای پایانی مجالس شاهدیم که امیدواریم این بدعت غلط را در مجلس نهم شاهد نباشیم.

وی همچنین در تذکری به وزارت راه و شهرسازی در مورد تسریع در برگزاری مناقصه قطعه دوم پروژه آزاد راه مراغه – هشترود در تذکر دیگر به وزیر آموزش و پرورش گفت: مجلس یک ماه پیش قانون الحاق تبصره 10 به ماده 17 قانون استخدام معلمان را تصویب کرد که طبق آن بنا شد معلمان پیش دبستانی که به صورت شرکتی در گذشته مشغول بودند به صورت حق‌التدریسی در مدارس مشغول به کار شوند. حال در حالی که کمتر از دو روز به شروع آغاز سال تحصیلی باقی مانده است بسیاری از کلاس‌ها فاقد معلم هستند.

دواتگری ادامه داد‌: طبق ‌آیین نامه‌ای که بر اساس این قانون صادر و ابلاغ شده مقرر گردیده کسانی که از دولت دریافتی داشته‌اند به صورت حق‌التدریسی مشغول شوند حال این که این رویه خلاف قانون مصوب مجلس است. انتظار می‌رود وزیر آموزش و پرورش بیش از این مربیان پیش دبستانی را سرگردان نکرده و کلاس‌های درس را بدون معلم نگه ندارد.

وی در پایان و در تذکری به وزیر صنعت و معدن و تجارت گفت: به نظر می‌رسد با ادغام وزارت‌خانه‌های صنایع و بازرگانی تجارت و بازرگانی به فراموشی سپرده شده است به طوری که حمایتی از صادرات فرش نمی‌شود. شهرستان مراغه به عنوان قطب مهمی درعرصه‌ی فرش و با 17 هزار قالیباف حمایت نمی‌شود لذا انتظار می‌رود وزیر برای صنعت قالیبافی و صادرات فرش اقدام عاجل کند.

انتهای پیام

کد N964948