تظاهرات شبانه در بیت‌ لحم/عزل 4 افسر تشکیلات خودگردان در پی سرکوب حامیان مسجد الاقصی

فلسطين

طی درگیری‌های شبانه میان ماموران تشکیلات خودگردان فلسطین و جوانان در اردوگاه الدهیشه در بیت لحم دو تن از نیروهای امنیتی فلسطینی زخمی شدند. این تظاهرات در اعتراض به یورش نیروهای امنیتی به تظاهرکنندگان و مدافعان مسجدالاقصی برگزار شد. این در حالی است که تشکیلات خودگردان فلسطین چهار تن از افسران خود را پست‌های‌شان برکنار کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری الجزیره، درگیری میان معترضان فلسطینی و نیروهای امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین زمانی شکل گرفت که تظاهرکنندگان تلاش کردند به مقر دستگاه امنیتی شهر بیت لحم یورش ببرند. این معترضان به سمت نیروهای امنیتی سنگ پرتاب کردند و با سر دادن شعارهایی برکناری حازم عطاالله، رئیس پلیس این استان را خواستار شدند.

تظاهرکنندگان آزادی تمامی افراد بازداشت شده اردوگاه الدهیشه را خواستار شدند. همچنین فعالان فلسطینی تصاویر تظاهرات شبانه را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده و برکناری محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و رئیس پلیس استان بیت لحم را خواستار شدند.

به گفته شاهدان عینی، حمله نیروهای امنیتی به جوانان و بازداشت آنها موجب درگیری‌ و تیراندازی شد که طی آن نیروهای امنیتی از گلوله‌های پلاستیکی و گاز اشک آور استفاده کردند.

در مقابل تظاهرکنندگان نیز به سمت آنها سنگ پرتاب کرده و خیابان‌ها را بستند.

ریشه این درگیری‌ها به این مساله بازمی‌گردد که نیروهای امنیتی مانع از تظاهرات روز جمعه در حمایت از مسجد الاقصی شدند و اجازه ندادند که مردم به نقاط تلاقی با ارتش صهیونیستی برسند.

حتی نیروهای امنیتی به تعدادی از جوانان فلسطینی حمله کردند و آنها را کتک زدند.

با انتشار فیلمی از حمله نیروهای امنیتی به تظاهرکنندگان و به صورت خاص یک جوان فلسطینی، فرمانده نیروهای امنیتی بیت لحم، چهار تن از افسران این مرکز را عزل کرد و پنج تن دیگر را تحت بازداشت قرار داد. محمود رضوان حمامره 17 ساله به دست نیروهای امنیتی تشکیلات خود گردان فلسطین شدیدا مورد ضرب و جرح قرار گرفت. این مساله باعث شد معاون فرمانده منطقه بیت لحم با درجه سرهنگ و مدیر عملیات با درجه سرگرد و فرمانده گردان ویژه ششم با درجه سرلشکر و فرمانده ماموریت با درجه سرگرد از سمت‌هایشان عزل شوند و پنج افسر دیگر نیز تحت بازداشت قرار گیرند.

انتهای پیام

کد N964475