محسنی‌اژه‌ای مطرح کرد

بررسی در مورد علت سکته شاهرخ زمانی ادامه دارد

حجت‌الاسلام و المسلمين غلامحسين محسني‌ اژه‌اي

... سخنگوی دستگاه قضایی گفت: علت سکته شاهرخ زمانی (فعال سیاسی اصلاح‌طلب) در حال بررسی است و نظر نهایی در رابطه با این موضوع را باید پزشک ارائه کند.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت الاسلام والمسلمین محسنی‌اژه‌ای در ادامه نشست خبری خود با اهالی رسانه در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه افرادی در گذشته در شرکت‌های خصوصی با چند شریک فعالیت می‌کردند و در حال حاضر در دولت یازدهم بر سر کار آمده‌اند و اکنون به دلیل اختلاف با شرکای قبلی از جایگاه خود سوئ‌استفاده می‌کنند، آیا در این راستا قوه قضاییه اقداماتی انجام داده؟ گفت: اگر سوءاستفاده از جایگاه‌شان یعنی موقعیت‌ حقوقی‌شان باشد و آن شرکت شاکی باشد، حتما قابل پیگیری است.

وی ادامه داد: اگر شاکی وجود نداشته باشد ولی سوءاستفاده از موقعیت انجام گرفته باشد دارای دو حالت است؛ نخست آنکه زمانی آن عمل جرم است و از حیث عمومی دادستان آن را تعقیب می کند، اما در حالت دوم اگر تخلف اداری باشد و جرمی صورت نگرفته باشد قضیه را هیات های رسیدگی به تخلفات اداری می‌تواند دنبال کند.

سخنگوی دستگاه قضایی در پاسخ به سئوال خبرنگار دیگری در رابطه با پرونده شاهرخ زمانی (فعال سیاسی اصلاح طلب) که به مدت 5 سال برای طی کردن دوران محکومیتش در زندان بوده و اکنون فوت کرده است، گفت: افرادی که متهم هستند یا محکوم می‌شوند اگر نگوییم که ممکن است بیشتر از سایر افرادی که در جامعه هستند دچار مشکل می‌شوند حداقل می توان گفت که همانند مردم مشکلاتی برای ‌شان به وجود می آید. مگر افرادی که در زندان به‌سر نمی‌برند دچار سکته نمی‌شوند؟ زندانی هم همین‌طور است.

وی ادامه داد:‌ اینکه دلیل سکته این فرد چیست در حال بررسی است و پزشک باید نظر نهایی را اعلام کند. همچنین اقدامات قضایی در مورد اینکه سکته چه علتی داشته در حال بررسی است و نتیجه‌ای اعلام نشده است.

محسنی اژه‌ای ادامه داد: در رابطه با اینکه این فرد به مرخصی رفته یا خیر اطلاعی ندارم، اما همان طور که قبل‌تر نیز گفته‌ام مرخصی رفتن زندانی دارای ضوابطی است و مکانیزمی را طی می کند.

خبرنگاری سئوال خود را اینگونه مطرح کرد که موسسات مالی در مشهد به یک معضل سیاسی، اجتماعی و اقتصادی تبدیل شده است، این ماجرا چه زمانی فیصله پیدا می کند؟

سخنگوی دستگاه قضایی گفت: چیزی که جنبه سیاسی،‌ مالی و قضایی پیدا کرده را قوه قضاییه به تنهایی نمی تواند رفع کند. در رابطه با این موضوع ستادی در خود استان به ریاست استاندار و ستادی برای پشتیبانی به ریاست وزیر کشور تشکیل شده است که مقامات قضایی استان نیز عضو این ستاد هستند و در هر جا که لازم باشد پرونده تشکیل می شود، اما همه بحث قضایی نیست و بارها اعلام کرده ایم که مردم در زمان سپرده‌گذاری دقت کنند تا سرمایه‌هایشان از بین نرود.

انتهای پیام

کد N964049