معاون امور استان‌های شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه خبر داد

اقامه نماز جمعه در بیش از 850 شهر کشور

معاون امور استان‌های شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور از اقامه نماز جمعه در بیش از 850 شهر کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه قزوین، حجت الاسلام والمسلمین عبدالعلی ابراهیمی در مراسم تودیع و معارفه رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان قزوین با بیان اینکه درحال حاضر200 مصلی نماز جمعه در کشور دردست اجرا است، گفت: با توجه به هزینه‌های ساخت، تکمیل نهایی هر یک از این مصلی‌ها به 60 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

وی با اشاره به اینکه مردم 65 نقطه کشور درخواست حضور خطیب جمعه را دارند، افزود: برگزاری نماز جمعه در شهرها حداقل نیازمند جمعیت 6 هزار نفری است و در صورت گزینش، مقدمات لزوم برپایی نماز جمعه در این شهرها را فراهم می‌کنیم.

معاون امور استان‌های شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور با بیان اینکه نماز جمعه به عنوان یکی از ارکان اصلی و اساسی انقلاب اسلامی مورد اهمیت بوده، افزود: نماز جمعه به عنوان یک اجتماع بزرگ سیاسی، دینی و تبلیغی همواره در شکل گیری تحرکات بزرگ انقلاب نقش ویژه‌ای داشته است.

ابراهیمی اقتدار، امنیت و توسعه فرهنگی، دینی و ملی کشورمان را یکی از رهاوردها و دستاوردهای نماز جمعه دانست و افزود: نماز جمعه صحنه حضور اقشار مختلف مردم و همچنین مسئولان نظام جمهوری اسلامی است و این بهترین فرصت و زمینه برای ارتباط بهتر مردم با مسئولان نظام است.

وی با بیان اینکه ملت ایران همواره در تمام صحنه‌های حساس در دوران انقلاب حضور داشتند، خاطرنشان کرد: نماز جمعه مظهر وحدت، سرمایه بزرگ ملی و دینی و اجتماعی است که راه رشد و پیشرفت کشور را فراهم می‌کند.

انتهای پیام

کد N964044