پورنجاتی: دوپینگ انتخابات صداوسیما برای جلیلی ره به‌جایی نمی‌برد

ایلنا نوشت: قائم‌مقام پیشین صداوسیما گفت: نمی‌توان با فضای حمایتی صداوسیما٬ کسی را برای انتخابات آینده مهیا ساخت و این انگیزه‌های انتخاباتی ره به جایی نمی‌برد.

احمد پورنجاتی با اشاره به توقف پخش تلویزیونی نشست‌های کمیسیون ویژه برجام، اظهار داشت: اتخاذ رویکرد جانبدارانه و سیاسی‌کاری‌های صداوسیما به‌ویژه در عرصه‌های سیاسی و بخش‌های مربوط به فعالیت‌های گوناگونی که موردعلاقه این رسانه‌است، پدیده تازه‌ای نیست.

وی افزود: متاسفانه ما سال‌هاست شاهد رشد بیمارگونه غده چرکین معیوبی در ساختار رسانه‌ای صداوسیما هستیم که هر روز بیش از پیش نمایان می‌شود. باوجود آن‌که صداوسیما از فرط شتاب‌زدگی‌ای که ناشی از نوعی دلشورهٔ عقب‌افتادن از قافله گرایش‌ افکار عمومی به انتخاب‌های مستقل از فضاسازی رسانه‌ای‌است،‌ همواره اقدام به پاره‌ای القائات روانی به‌خصوص در بزنگاه‌های انتخاباتی می‌نماید، اما به‌نظر می‌رسد که این‌بار و به‌خصوص پس از تحول مدیریتی اخیر در سازمان صداوسیما، این القائات روانی بسیار آشکارتر و بی‌پرواتر از گذشته نمایان می‌شود.

قائم‌مقام پیشین سازمان صداوسیما اضافه کرد: این مسئله صرف‌نظر انگیزه‌ها، اهداف و نتایجی که خواهدداشت،‌ تیر خلاصی است بر اعتبار و اطمینان نسبی که باید به‌عنوان ره‌توشه‌ای برای رسانه‌ای همچون صداوسیما باقی بماند که متاسفانه این‌گونه نیست.

نماینده مردم تهران در مجلس ششم با اشاره به حواشی مربوط به توقف یک‌باره پخش تلویزیونی جلسات کمیسیون برجام، خاطرنشان کرد: برخی افراد در صداوسیما همواره در بخش‌های مختلف سیاسی، خبری و تحلیلی در طول دو سال اندی که از عمر دولت یازدهم می‌گذرد، دست به هرکاری زده‌اند که ذهنیت افکار عمومی را درخصوص اساس تلاشی که بنابر تدابیر مدیریت کلان کشور انجام گرفته، خدشه‌دار نموده و نوعی نگرانی همراه با انتشار، انتقال و پراکُنش اطلاعات و داده‌های نادرست، ابهام‌افکنی و ایجاد اغتشاش در ذهنیت افکار عمومی را به‌کار بسته تا ‌بتوانند این دستاورد غیرقابل انکار تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای را مخدوش جلوه‌دهند.

پورنجاتی یادآور شد: اندیشه و روش سیاسی نادرست و داغ باطله خورده‌ای که صاحبانش دچار نوعی ورشکستگی سیاسی شده‌اند را نمی‌توان با نوعی دوپینگ رسانه‌ای احیا کرد و در حساب ناداشته آن افراد ورشکسته چیزی وارد کرد. هنگامی‌که جریانی سیاسی یا شخص وابسته به آن جریان خاص، در بهترین شرایط به‌لحاظ فضای حمایتی ازسوی صداوسیما، حتی قادر به پیشی‌گرفتن از رقبای هم‌مسلک سیاسی خود نیز نبوده، نمی‌توان با این قبیل اقدامات شرایط را برای انتخابات آینده مهیا ساخت و گمان می‌کنم انگیزه‌های انتخاباتی در این راستا برای آقای جلیلی و هیچ‌کس دیگر ره به جایی نمی‌برد و به‌نظر می‌رسد این اقدامات صداوسیما بیشتر نوعی لجاجت سیاسی است در شرایطی که یک بازنده هنگام ترک میدان دست به تخریب استادیوم می‌زند، مشت به‌هوا پرتاب می‌کند و....

پورنجاتی در پایان تصریح کرد: نکته این‌جاست که توضیحات منطقی حتی ازطریق صداوسیما هم منتقل نشود، از طریق دیگر رسانه‌ها منتقل خواهد شد و مردم در جریان امور قرار خواهند گرفت و نتیجه‌ای که از جمیع این مسائل عایدمان می‌شود این است که گویا صداوسیما تصمیم دارد، با انجام این اقدامات در مجلس ختم خود شرکت کندو باقیمانده مخاطبان خود را هم از دست بدهد.

2727

کد N963864