بیانیه آیت‌الله مکارم‌شیرازی در محکومیت فاجعه مسجدالاقصی

آیت الله ناصر مکارم شیرازی,فلسطین

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با صدوری بیانیه‌ای فاجعه مسجدالاقصی را محکوم کرد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني اين مرجع تقليد، متن بیانیه وي به شرح زیر است:

« طرح شیطانی اسرائیل برای تقسیم زمانی و مکانی مسجدالاقصی بین مسلمانان و یهودیان و به دنبال آن هجوم وحشیانه به نمازگزاران تبدیل به فاجعه بی سابقه‌ای شده است.

این در حالی است که مسلمانان غیور فلسطین تصمیم گرفته‌اند تا پای جان بایستند و از این جنایت جلوگیری کنند. عده‌ای از آنها مجروح شده و عده‌ای به طرز وحشیانه‌ای دستگیر شده‌اند.

وظیفه مسلمین دنیا این است که این ننگ و ذلت را بر خود نپذیرند و اجازه ندهند صهیونیست‌ها مسجدالاقصی را که قبله اول آنهاست اشغال کنند و مسلمانان فلسطین را نباید تنها گذاشت.

گرچه بعضی از مراکز بین‌المللی و بعضی از دول اسلامی این کار را محکوم کرده‌اند ولی این کافی نیست.

همه مسلمین، علما و دانشمندان، سیاستمداران و جوانان غیور هر کدام باید به مسئولیت خود عمل کنند و با هر وسیله ممکن جوانان فلسطینی را یاری دهند و جلوی این فاجعه را بگیرند.

مسلمانان باید دشمن واقعی خود را خوب بشناسند و هرگز دست به دست او ندهند و بدانند این دشمن فقط دشمن ملت فلسطین و ایران اسلامی نیست. هر گاه توان پیدا کند همه کشورهای اسلامی را اشغال می‌کند و همه مقدسات آنها را بر باد می‌دهد.

سکوت حامیان صهیونیست‌ها در برابر این جنایت هولناک تعجب‌آور نیست. آنها این رژیم جعلی را در قلب کشورهای اسلامی به منظور تضعیف مسلمین و غارت منابع آنها به وجود آورده‌اند و به یقین از جنایات او حمایت می‌کنند.

از خدا می‌خواهیم همه مسئولین در همه کشورهای اسلامی بیدار شوند و به وظیفه خود در این شرایط حساس عمل کنند.

والسلام علی من التبع الهدی»

2727

 

 

کد N963846