در دیدار معاون وزیر امور خارجه ژاپن

ظریف: ژاپن قادر است به جایگاه قبلی اقتصادی خود در ایران باز گردد

ظریف

کنتارو سونواورا، معاون وزیر امور خارجه ژاپن بعدازظهر یک‌شنبه با وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با اشاره به مناسبات گسترده بین جمهوری اسلامی ایران و ژاپن خاطرنشان کرد: شرایط ایجاد شده پس از برجام زمینه را برای توسعه بیش از پیش مناسبات اقتصادی بین دو کشور فراهم کرده است و ژاپن با انجام سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف قادر است به موقعیت و جایگاه قبلی اقتصادی خود در ایران باز گردد.

او در ادامه بر همکاری در زمینه‌های منطقه‌یی تاکید کرد و گفت: در دیدار وزیر امور خارجه ژاپن از جمهوری اسلامی در خصوص موضوعات منطقه‌یی گفت‌وگو خواهیم کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان درباره ملاقات آتی نخست‌وزیر ژاپن با رییس‌جمهور کشورمان در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل تصریح کرد: این ملاقات مناسبات دو کشور را بیش از پیش توسعه خواهد داد.

کنتارو سونواورا، معاون وزیر امورخارجه ژاپن نیز با ابراز خرسندی از دیدارش از جمهوری اسلامی ایران گفت: ایران کشوری بزرگ و زیباست و بسیار خوشحالم که در حال دیدار از این کشور هستم. ژاپن اهمیت زیادی به روابط با جمهوری اسلامی قائل است و امیدوارم بتوانیم مناسبات اقتصادی دو کشور را افزایش دهیم.

معاون وزیر امور خارجه ژاپن در ادامه افزود: در سفر وزیر امور خارجه ژاپن به ایران در رابطه با موضوعات مختلف از جمله مبارزه با داعش و چگونگی برقراری صلح و ثبات در منطقه گفت‌وگو خواهیم کرد.

در پایان این ملاقات کنتارو سونواورا پیام کتبی وزیر امور خارجه ژاپن را تسلیم دکتر ظریف کرد.
کد N963794