المرزوقی: سرنوشت ضد-انقلاب‌ در مصر محکوم به شکست است

رئیس جمهور سابق تونس تاکید کرد ضد انقلابی که در مصر پیروز شده به زودی کشته‌ها، خشونت‌ها و فساد بیشتری برای مردم مصر خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از شبکه خبری الجزیرة، منصف المروزقی، رئیس جمهور سابق تونس در کنفرانسی مطبوعاتی در استانبول اظهار داشت: انقلاب مصر فرو ریخت و رژیم مصر به جای اول خود بازگشت اما این ضد-انقلاب محکوم به شکست است چراکه عوامل این شکست در ساختار و ماهیت این انقلاب وجود دارد.

المروزقی اعلام کرد تمامی انقلاب‌هایی که در جهان رخ داده در این مرحله قرار گرفته‌اند و در نهایت این انقلاب‌ها پیروز شدند زیرا نمی‌توان جلوی تحولات تاریخی را گرفت.

رئیس جمهور سابق تونس با تاکید بر اهمیت نقش ترکیه در منطقه، گفت: با وجود توطئه‌هایی که برای از بین بردن تلاش‌ها و موفقیت‌های این کشور به عنوان نمونه یک کشور اسلامی انجام می‌شود اما نقش ترکیه در منطقه بسیار برجسته است.

وی درباره مساله سوریه نیز با اشاره به اینکه موضعگیری تونس نسبت به دولت دمشق دچار سردرگمی، ابهام و تناقض است، بر موضع شخصی خود برای ابقای مسالمت‌آمیز مخالفان سوری و عدم استفاده از اسلحه تاکید کرد و موعی شد:‌ دولت سوریه نقش اساسی در توجه مخالفان به گزینه نظامی داشته است.

انتهای پیام

کد N963318