نقوی حسینی در گفتگو با مهر:

موافقت آمانو با حضور در کمیسیون برجام/آژانس از عضو خود حمایت کند

سیاسی

سخنگوی کمیسیون برجام از موافقت یوکیو آمانو با حضور در کمیسیون ویژه خبر داد و گفت: بدون تردید ساعت ۱۴ امروز آقای آمانو در کمیسیون برجام حاضر شده و پیرامون موضوعات مطرح شده با اعضا گفتگو خواهد کرد.

سید حسین  نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون ویژه برجام در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به حضور دبیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در جلسه بعدازظهر امروز کمیسیون، گفت: ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با هم همکاری‌های گسترده‌ای دارند، به ویژه بعد از برجام که نقشه راهی برای همکاری دوجانبه طراحی شده است و باید مطابق این نقشه راه با هم همکاری داشته باشند.

وی ادامه داد: در جلسه آمانو با کمیسیون ویژه، تعاملات ایران و آژانس در زمینه شفاف‌سازی ادعای غرب مبنی بر فعالیت‌های نظامی و هسته‌ای مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

نماینده مردم ورامین ادامه داد: ما با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مسائل دیگری هم داریم که در این جلسه به طرح آنها خواهیم پرداخت.

نقوی حسینی گفت: آمریکایی ها از فضای بین‌المللی استفاده کرده و با قلدری و زور می‌خواهند که اهداف خود را دنبال کرده و به منافع موردنظرشان دست پیدا کنند، انتظار می‌رود که آژانس از عضو خود حمایت کند.

وی گفت: برخی اطلاعات ما در گذشته در آژانس بین‌المللی لو رفته است که در اثر آن خسارت‌های جانی را متحمل شده‌ایم، لذا باید پیرامون این مسائل صحبت شود.

نقوی حسینی افزود: همکاری ما و آژانس در آینده بسیار گسترده‌تر خواهد شد و ما به عنوان یک عضو آژانس حق داریم از حقوق و منافع خود دفاع کنیم.

نقوی حسینی  از موافقت آمانو مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با حضور در کمیسیون ویژه برجام خبر داد و گفت: بدون تردید ساعت ۱۴ امروز آقای آمانو در کمیسیون برجام حاضر شده و پیرامون موضوعات مطرح شده با اعضای کمیسیون گفتگو خواهد کرد.

به گزارش مهر، علی رغم پخش جلسات ابتدایی کمیسیون برجام از صدا و سیما، چند جلسه اخیر از تلویزیون پخش نشد؛ بنابراین احتمال دارد جلسه کمیسیون ویژه با آمانو نیز از صدا و سیما پخش نشود.

آمانو پیش از این نیز در جلسه‌ای با برخی نمایندگان کنگره آمریکا در خصوص توافق با سازمان انرژی اتمی ایران، توضیحاتی را ارائه داده بود.