موافقت شماری از اعضای حزب کارگر با حمله هوایی انگلیس در سوریه

یک نشریه انگلیسی گزارش داد، اعضای ارشد حزب مخالف کارگر قصد دارند برخلاف موضع رهبر جدید این حزب به طرح دولت این کشور برای شرکت در حملات هوایی علیه تروریست‌های داعش در سوریه رای دهند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، نشریه ساندی تایمز انگلیس گزارش داد: نیمی از اعضای کابینه در سایه حزب کارگر موضع موافق با طرح دیوید کامرون، نخست‌وزیر انگلیس برای شرکت در حملات هوایی علیه تروریست‌های داعش در سوریه دارند.

این طرح احتمالا ماه آینده میلادی در مجلس عوام انگلیس به رای گذاشته خواهد شد. انگلیس در حال حاضر در حملات هوایی علیه داعش در عراق شرکت می‌کند و دولت این کشور می‌خواهد دامنه حملات خود را به سوریه نیز گسترش دهد اما تاکید کرده که اول خواهان رای موافق پارلمان خواهد شد.

یکی از اعضای کابینه در سایه حزب کارگر به ساندی تایمز گفت: اکثریت مجلس عوام انگلیس اگر که دیوید کامرون طرح مناسبی را برای هدف قرار دادن داعش در سوریه ارائه دهد، از حملات هوایی در سوریه حمایت می‌کند.

وی افزود: در این صورت نیمی از اعضای کابینه در سایه حزب کارگر نیز از چنین طرحی حمایت می‌کنند.

این در حالی است که جرمی کوربین، رهبر صلح‌طلب جدید حزب کارگر روز شنبه از سمت ریاست گروه فعال "جنگ را متوقف کنید" استعفا داد.

کوربین در بیانیه‌ای گفت: من به رغم استعفا از این ریاست می‌خواهم کاملا آشکار کنم که همچنان با این ائتلاف و فعالیت‌هایش علیه جنگ و مداخله همبستگی دارم.

انتهای پیام

کد N963232