عربستان برای مراسم حج 100 هزار سرباز مستقر کرد

سیاسی

سخنگوی وزارت کشور عربستان گفت 100 هزار نیروی امنیتی برای نظارت بر اجرای مناسک حج سال جاری میلادی که از روز سه شنبه آغاز می‌شود،‌ مستقر شده‌اند.

سخنگوی وزارت کشور عربستان گفت 100 هزار نیروی امنیتی برای نظارت بر اجرای مناسک حج سال جاری میلادی که از روز سه شنبه آغاز می‌شود،‌ مستقر شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، منصور الترکی، سخنگوی وزارت کشور عربستان گفت: ما همواره در دوران برگزاری مناسک حج این احتمال را می‌دهیم که تهدیدی وجود دارد. ما چندین سال است که مورد هدف تروریسم قرار داریم و می‌دانیم که هدفی برای گروه‌های تروریستی هستیم.

این مقام مسئول وزارت کشور عربستان ادامه داد: این مراسم توسط نیروهای مازاد از ارتش و گارد ملی عربستان به شدت نظارت می‌شود. همچنین از داخل مرکز عملیات وزارت کشور عربستان، پلیس ده‌ها مانیتور را که تصاویرشان از 5000 دوربین مداربسته تغذیه می‌شود، کنترل می‌کند. این دوربین‌ها در مکه و مدینه که محل اصلی برگزاری این مراسم است،‌ نصب شده‌اند.

الترکی ادامه داد: ما کاملا در حالت آماده باش هستیم و آماده‌ایم تا با هر اقدامی مواجه شویم.

مناسک امسال حج درحالی برگزار می‌شود که عربستان با افزایش حملات از سوی داعش روبه‌رو شده است. دو عامل انتحاری در شرق عربستان در مه 2015، شیعیان را هدف قرار دادند و یک عامل انتحاری سعودی هم در ژوئن در کویت خود را منفجر کرد که در مجموع این حملات 35 کشته برجای گذاشت.

ماه گذشته میلادی هم در جریان وقوع انفجاری انتحاری در 350 مایلی مکه، 15 تن در داخل یک مسجد در ساختمان پلیس کشته شدند. این حمله، مرگبارترین در داخل ساختمان پلیس در عربستان در سالهای اخیر محسوب می‌شود. 11 تن از کشته شدگان از اعضای واحد مقابله با تروریسم پلیس عربستان بودند. داعش مسئولیت این حملات را برعهده گرفت.

الترکی به این مساله اذعان داشت که در سال جاری میلادی کشور بیشترین تعداد عملیات تروریستی را از 2003 به خود دیده است زمانیکه القاعده یکسری بمب گذاری‌هایی را در داخل کشور انجام داد که سه سال به طول انجامید تا اینکه این شبه نظامیان به سمت یمن عقب نشانده شدند و هنوز هم در آنجا فعال هستند.

انتهای پیام

انتهای پیام

کد N963146