متعاقب فشارهای گسترده؛

جنگ کوربین با ملکه موجب عقب نشینی در برابر کاخ باکینگهام شد

سیاسی

رئیس حزب کارگر انگلیس که به مخالفت با سیاست های کلی این کشور مشهور است به دلیل انتشار مطلبی علیه ملکه در وب سایتی که ریاستش را برعهده دارد مجبور به انجام اولین عقب نشینی در برابر کاخ باکینگهام شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ساندی تلگراف، انتشار مطلبی انتقادی از ملکه انگلیس در وب سایت «ائتلاف جنگ را متوقف کنید» موجب وارد شدن فشارهای بی سابقه بر «جرمی کوربین» رئیس جدید حزب کارگر شده است. 

کوربین ریاست این وب سایت را برعهده دارد اما فشارهای وارد شده بر وی از روز گذشته موجب شده تا وی امروز خبر کناره گیری خود از ریاست این وب سایت را اعلام کند. 

گفته می شود که در صفحه نخست سایت کمپین جنگ را متوقف کنید شعری منتشر شده که در آن شخص ملکه مسئول خون های ریخته شده در جنگ های که انگلیس در آنها حضور دارد معرفی شده است. 

در هفته گذشته نیز در اولین جلسه مجلس عوام که کوربین به عنوان رئیس حزب کارگر در آن شرکت کرده بود به دلیل امتناع از ادای احترام به ملکه، تنش هایی بوجود آمده بود. 

روز سه شنبه هفته گذشته کوربین به دلیل عدم همراهی با دیگران هنگام پخش سرود ملی، از سوی رسانه‌های مختلف برچسب «خائن» به وی زده شد.

در زمان پخش بخش‌هایی از این سرود که ادای احترام به ملکه انگلستان است و دعای سلامتی برای ملکه در آن زمزمه می‌شود، کوربین سکوت کرد و با جمع این اشعار ار زمزمه نکرده است. این اقدام کوربین با انتقادات شدیدی از همه سو مواجه شد.

برخی کوربین را به دلیل چنین اقدامی فردی «بی‌آبرو» خواندند. البته وی بعدا دلیل سکوت خود را ادای احترام در طول مراسم سرود خوانی بیان داشت.

جرمی کوربین رهبر مخالف جنگ حزب کارگر است که شنبه هفته قبل در دور اول انتخابات با کسب ۶۰ درصد آرا به این سمت برگزیده شد. در طول چند ماه اخیر که وی در رقابت با دیگر نامزدهای رهبری حزب کارگر بود، رسانه‌ها و مقامات انگلیسی انتقادات گسترده و تبلیغات بسیاری ضد وی به راه انداختند. کوربین از جمله مخالفان مشارکت انگلیس در جنگ عراق بود و در تضاد با سیاست‌های ریاضت اقتصادی دولت محافظه‌کار است.