جانشین پدافند هوایی منطقه شهید نصر اصفهانی:

ایران به تکنولوژی‌های روز دنیا در زمینه پدافند هوایی مجهز است

سیاسی

جانشین پدافند هوایی منطقه شهید نصر اصفهانی گفت: ایران از جمله چند کشور انگشت شمار است که تکنولوژی های روز دنیا در زمینه پدافند هوایی را داراست. تلاش کرده ایم تا این تکنولوژی ها بومی باشند و در این زمینه به کشورهای دیگر وابسته نباشیم.

ابوالفضل توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، اظهار کرد: نیروهای مسلح کشور ماموریت حفظ تمامیت ارضی کشور در مرزهای زمینی، هوایی و دریایی را برعهده دارند.

وی افزود: در حوزه ماموریت های هوایی، بخش هوا فضای کشور با تهدیدات تکنولوژی محور مواجه است، تهدیداتی که آخرین تکنولوژی های روز دنیا در آن به کار گرفته شده است.

جانشین پدافند هوایی منطقه شهید نصر اصفهانی ادامه داد: پدافند هوایی باید به روز باشد تا بتوانیم در مقابل تهدیدات طوری عمل کنیم تا در حفظ و حراست از کشور سرافراز باشیم.

توکلی به پایش تهدیدات در پدافند هوایی اشاره و اضافه کرد: نخستین گام در پایش هوایی، دارا بودن انواع رادارها و شبکه های کشف با به روزترین تکنولوژی ها است.

وی تاکید کرد: کشور ما از جمله چند کشور انگشت شمار است که تکنولوژی های روز دنیا در زمینه پدافند هوایی را داراست. تلاش کرده ایم تا این تکنولوژی ها بومی باشند و در این زمینه به کشورهای دیگر وابسته نباشیم.

جانشین پدافند هوایی منطقه شهید نصر اصفهان با بیان اینکه برای به روز کردن تکنولوژی از جوانان خلاق از دانشگاه های کشور استفاده کرده ایم، گفت: در حوزه آموزش و پژوهش در استان اصفهان با دانشگاه های استان از جمله دانشگاه صنعتی اصفهان و دانشگاه مالک اشتر در تعامل هستیم و از دانشجویان خلاق در دوره های کارشناسی ارشد و دکتری استفاده می کنیم.

توکلی از دانشجویان و دانش پژوهانی که توانایی ارتقای فناوری پدافند هوایی برای ایستادگی بیشتر در مقابل تهدیدات را دارند، دعوت به همکاری کرد.

وی با بیان اینکه راهبرد پدافند هوایی توسعه و پیشرفت است، خاطرنشان کرد: در سال های قبل از جنگ تحمیلی، کشور دارای 100 نقطه پدافند هوایی بود، پس از جنگ تحمیلی این رقم به حدود 400 نقطه پدافندی رسید و در حال حاضر بالغ بر سه هزار و 500 نقطه پدافند هوایی به صورت پیشرفته و به روز در سراسر کشور وجود دارد که با وجود این نقاط پدافندی می توانیم از آسمان کشور مراقبت کنیم.

انتهای پیام

کد N963050