لاریجانی:

مجامع عمومی و کنفرانس اسلامی علیه رژیم صهیونیستی ورود پیدا کنند

سیاسی

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متأسفانه در دنیای اسلام خواب‌آلودگی و یا خواب‌رفتگی عمدی وجود دارد، گفت: مجلس شورای اسلامی رفتار بسیار دهشتناک و توهین‌آمیز اقدام اخیر رژیم صهیونیستی در ماجرای مسجدالأقصی را محکوم می‌کند و از مجامع عمومی و کنفرانس اسلامی خواستار دفاع از مردم مظلوم فلسطین و ورود به...

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متأسفانه در دنیای اسلام خواب‌آلودگی و یا خواب‌رفتگی عمدی وجود دارد، گفت: مجلس شورای اسلامی رفتار بسیار دهشتناک و توهین‌آمیز اقدام اخیر رژیم صهیونیستی در ماجرای مسجدالأقصی را محکوم می‌کند و از مجامع عمومی و کنفرانس اسلامی خواستار دفاع از مردم مظلوم فلسطین و ورود به این موضوع است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی لاریجانی در نطق پیش از دستور در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس،‌ اظهار کرد: در روزهای گذشته شاهد رخ دادن رفتار بسیار دهشتناک و توهین‌آمیزی در ماجرای مسجدالأقصی در فلسطین اشغالی بودیم که به نظر می‌رسد در شرایط آشفته‌ای که در منطقه وجود دارد و در درگیری‌ها و تنازعاتی که بین کشورهای اسلامی ایجاد شده رژیم صهیونیستی از این فضا سوءاستفاده کرده و به قبله اول مسلمین توهین نموده است.

به گفته وی، حضور نظامیان گستاخ و دژخیم رژیم صهیونیستی قبله اول مسلمین و محروم کردن مسلمانان از عبادت در این مسجد حتی در ساعاتی توهین بزرگی به تمامی مسلمانان است.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مگر مسلمانان فرصت حضور در کنیسه‌های اسرائیل را دارند و یا مگر رژیم صهیونیستی ساعاتی از کنیسه‌ها را به مسلمانان اختصاص می‌دهد که امروز با توسل به زور مسلمانان را از حضور در مسجدالأقصی و نماز گزاردن منع می‌کنید؟

لاریجانی با بیان اینکه متأسفانه در دنیای اسلام خواب‌آلودگی و یا خواب‌رفتگی عمدی وجود دارد که به این موضوع مهم توجهی نمی‌شود، گفت: رژیم صهیونیستی نهایت سوءاستفاده را از این فرصت کرده است. حال اینکه همه باید بدانیم این مسئولیت مهمی برای تمامی مسلمانان است و در این راستا ملت ایران با هوشیاری نسبت به این رفتار دهشتناک موضع‌گیری کرده و تظاهرات کردند. مجلس شورای اسلامی نیز این اقدام شنیع رژیم صهیونیستی را محکوم می‌ کند و از مجامع بین‌المللی و کنفرانس اسلامی خواستار حضور و ورود جدی در این زمینه و دفاع از مردم فلسطین است.

به گزارش ایسنا، بعد از این صحبت‌های مجلس شورای اسلامی نمایندگان فریاد مرگ بر اسرائیل را سر دادند.

ادامه دارد

کد N962927