کشته شدن ده ها فرد مسلح در درگیری با نیروهای امنیتی مصر

سیاسی

دها ها فرد مسلح در حملات ارتش مصر علیه گروه های مسلح در شبه جزیره سینا به دست نیروهای امنیتی این کشور کشته و ده ها نفر دیگر بازداشت شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسکای نیوز، سخنگوی ارتش مصر گفت ۷۴ فرد مسلح در شمال و مرکز سینا کشته و ۵۲ نفر دیگر دستگیر شدند. ارتش مصر از دو هفته پیش عملیات موسوم به «حق الشهید» را علیه افراد مسلح در استان شمالی سینا شروع کرده است.

بر این اساس انصار بیت المقدس که بعدها عنوان را به ولایت سینا تغییر داد و با گروهک تروریستی داعش بیعت کرد، در سینا فعالیت می کند. این در حالی است که بعد از برکناری محمد مرسی رئیس جمهوری سابق مصر در جولای ۲۰۱۳ ، صدها نفر از نیروهای امنیتی مصر در حملات افراد مسلح کشته شده اند.

چند روز پیش در جریان حمله اشتباهی نیروهای امنیتی مصر به کاروانی از توریست‌های مکزیکی و مصری در صحرای غربی این کشور و در فاصله ۳۰۰ کیلومتری شهر قاهره، ۱۲ نفر کشته و ۱۵ نفر زخمی شدند که ۸ نفر از کشته شدگان تبعه مکزیک بودند.

گفتنی است «انصار بیت المقدس» در سال ۲۰۱۱ تشکیل شد و در تابستان ۲۰۱۲ اولین بیانیه خود را صادر کرد و سپس گروه «انصار بیت المقدس» و « شورای المجاهدین» دو گروه اصلی تروریستی در سینا پس از بیعت با داعش نام خود را به «ولایت سینا» تغییر دادند.