نجات ۴۷۰۰ پناهجوی دیگر از دریای مدیترانه

سیاسی

گارد ساحلی ایتالیا با همکاری گروههای امدادی بین المللی چند هزار نفر از مهاجران را در دریای مدیترانه نجات داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، نزدیک به ۴۷۰۰ نفر از مهاجران که قصد داشتند از سواحل لیبی در مدیترانه به مقصد کشورهای اروپایی عبور کنند توسط گارد ساحلی ایتالیا نجات داده شدند.

گارد ساحلی ایتالیا با اعلام این خبر گفت در ۲۰ عملیات انجام شده ۴۳۴۳ نفر از مهاجران را این کشور و بقیه افراد را نیز با همکاری گارد ساحلی یونان نجات داده است.

بنا بر اعلام گارد ساحلی ایتالیا در قایق نجات یافتگان جسد یک زن کشف شده است که هنوز هویتش مشخص نشده است. در میان تیم نجات ساحلی ایتالیا گروههای امدادی از دیگر سازمان های بین المللی مثل کمیته بین المللی صلیب سرخ و پزشکان بدون مرز حضور دارند.

روز پنج شنبه یک قایق دیگر با بیش از ۱۲۰ سرنشین مهاجر در پنجاه کیلومتری شرق طرابلس در دریا غرق شده بود. به گزارش کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد، از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از سیصد هزار پناهجو از طریق دریای مدیترانه به اروپا رسیده اند که از این تعداد ۲۵۰۰ نفر جان خود را از دست داده یا ناپدید شده اند.

این در حالی است که در سال ۲۰۱۴، تعداد کل مهاجران غیرقانونی که از مدیترانه گذشتند ۲۱۹ هزار نفر بود که از این تعداد ۳۵۰۰ نفر کشته شدند.