ولید المعلم:

مشارکت مسکو در جنگ علیه تکفیریها معادلات توطئه‌گران را برهم میزند

سیاسی

«ولید المعلم» وزیر خارجه سوریه با بیان اینکه مشارکت روسیه در جنگ علیه داعش و جبهه النصره، موضوعی اساسی است، تصریح کرد: این اقدام، معادلات توطئه گران علیه دمشق را بر هم خواهد زد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، «ولید المعلم» وزیر خارجه سوریه در سخنانی اعلام کرد که مشارکت روسیه در جنگ علیه داعش و جبهه النصره، موضوعی اساسی است.

بر اساس این گزارش، وی افزود: مشارکت روسیه در جنگ علیه تکفیریها در سوریه معادلات توطئه گران علیه دمشق را بر هم خواهد زد.

وی در خصوص ائتلاف بین المللی ضد داعش در سوریه و عراق گفت: این ائتلاف، استراتژی روشنی برای مبارزه با تکفیریها ندارد.

ولید المعلم همچنین تأکید کرد: دولت دمشق همچنان به مبارزه با تروریسم ادامه می دهد، اما این بدان معنا نیست که ما از آغاز مذاکرات سیاسی ممانعت می کنیم.

پیشتر، «بشار الجعفری» نماینده سوریه در سازمان ملل متحد تصریح کرده بود که روسیه حق دارد علیه داعش در سوریه حملات هوایی انجام دهد.

بشار جعفری با تاکید بر این حق روسیه گفته بود: چرا آمریکایی ها باید با جنگنده هایشان بتوانند با گروه داعش بجنگند اما روس ها از چنین اقدامی منع شوند. به نظرم بی معنی است زیرا همگی ما با یک دشمن می جنگیم.

 «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین روسیه نیز روز جمعه به اظهارات اخیر بشار الجعفری نماینده دائم سوریه در سازمان ملل مبنی بر اینکه روسیه مجاز است تروریستها در سوریه را هدف قرار دهد، واکنش نشان داده بود.

وی در این زمینه گفته بود: تا بدین لحظه دولت سوریه هیچ درخواست رسمی در خصوص اعزام نیروی نظامی روسی به کشور خود را به ما ارائه نداده است، اما در صورت دریافت چنین درخواستی، آن را مورد بررسی قرار می دهیم.