قانونگذار آمریکایی که از موضوع سخنرانی پاپ خوشش نمی‌آید!

یک قانونگذار جمهوری‌خواه از تصمیم خود برای بایکوت سخنرانی رهبر کاتولیک‌های جهان در کنگره آمریکا خبر داد چرا که ممکن است پاپ بخواهد درباره حمایت از سیاست مقابله با تغییرات آب و هوایی سخنرانی کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، پل گوسار که سه دوره نماینده کنگره است، می‌گوید که وی در ابتدا مشتاق شنیدن سخنان پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان در جریان سفر به واشنگتن بوده اما بعدا از طریق رسانه‌ها متوجه شده که پاپ می‌خواهد بیشتر درباره حمایت از آن چیزی که "سیاست‌های تغییر آب و هوای ناقص" است، سخنرانی کند.

با این وجود کسی دقیقا نمی‌داند که پاپ درباره چه مساله‌ای قرار است در کنگره سخنرانی کند. اما منابع آگاه در واتیکان گفته‌اند که در جریان این سفر، پاپ درباره مهاجرت، محیط زیست و توجه به فقرا سخنرانی خواهد کرد. پاپ فرانسیس از رهبران جهان خواسته است تا اقدامی جدی برای مقابله با تغییرات آب و هوایی انجام دهند و امیدوار است که بخشنامه‌های پاپ به نفوذ در مذاکرات آب و هوایی سازمان ملل در پایان سال جاری میلادی کمک کند.

پل گوسار در یادداشتی برای وب‌سایت تاون‌هال (townhall.com) گفت که وی از بخشی از بخشنامه پاپ شوکه شده است؛ در این بخش هر فردی که نسبت به ارتباط فعالیت انسانی و تغییرات آب و هوایی تردید کند، محکوم می‌شود. این قانونگذار جمهوری‌خواه گفت که اگر پاپ بخواهد درباره استاندارد خداشناسی مسیحی و یا اقتدار اخلاقی علیه اسلام خشونت‌آمیز صحبت کند، آماده ‌است که گوش داده و پاپ را تشویق کند.

وی افزود: اگر پاپ از کشورهای غربی بخواهد تا برای نجات مسیحیانی که در خاورمیانه تحت پیگرد هستند، کاری کنند، آماده‌ام تا از صمیم قلب گوش کنم. اما زمانی که پاپ تصمیم می‌گیرد تا شبیه یک سیاستمدار چپگرا عمل و صحبت کند، پس باید انتظار داشته باشد که کسی مثل خودش رفتار کند.

انتهای پیام

کد N962728