جهانگیری:

صدها سال هم که شده برخی مسائل حل نشده گذشته را تکرار می کنیم

معاون اول رييس جمهور,اسحاق جهانگيري

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه برخی از مسائل مزمن حل نشده از گذشته باقی مانده است ، اظهار کرد: ده ها و حتی صدها سال هم که شده مسائل مزمن حل نشده که از گذشته مانده است باید گفته شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا) اسحاق جهانگیری در مراسم افتتاحیه بیمارستان 140 تخت خوابی تامین اجتماعی ابوالفضل عباس بیرجند( میلاد 3) با تاکید بر اینکه سازمان تامین اجتماعی سازمانی مهم در خدمتگذاری به بخش وسیعی از مردم است خاطر نشان کرد: امروز بیش از 40 میلیون نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم از خدمات تامین اجتماعی استفاده می‌کنند. تامین اجتماعی یکی از سازمان هایی است که مردم برای روزهای مبادای زندگی خود در این سازمان عضو می شوند تا در سختی و پیری آن‌ها را از مشکلات عبور دهند.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به مدیریت سازمان تامین اجتماعی در دولت های نهم و دهم خاطر نشان کرد: سازمان تامین اجتماعی نماد سازمانی است که در دوره ای از عمر خود دچار فرسودگی سازمانی شد. در مدیریت کشور در مقطعی مدیریت به جای آرام کردن فضا برای فعالیت،‌ فضا را متشنج می کرد که حتی این تشنج به سران قوا نیز می رسید.

وی ادامه داد: در آن مقطع دولت رئیسی برای سازمانی به طور مثال سازمان تامین اجتماعی تعیین می کرد ولی نهاد دیگری این انتصاب را خلاف قانون اعلام می کرد. نهاد دیگری نیز وزیری را که این انتصاب را انجام داده بود استیضاح می کرد و بدین ترتیب یک فرسودگی سازمانی در این سازمان اتفاق می افتاد.

جهانگیری با اشاره به اظهارات برخی مبنی بر اینکه نباید دیگر راجع به گذشته صحبت شود، خاطر نشان کرد: گاهی اوقات دوستان می گویند که دیگر راجع به گذشته صحبت نشود اما برخی از مسائل مزمن حل نشده باقی مانده اند و چه ده سال یا چه حتی صد سال طول بکشد تا این مسائل حل شود باید آن‌ها تکرار شود.

وی با تاکید بر اینکه کسی نباید از تکرار برخی مسائل حل نشده مربوط به گذشته ناراحت شود افزود: منافع ملت را نمی توان برای خوشایند افراد فدا کرد.

معاون اول رئیس جمهور همچنین با اشاره به پرونده اقتصادی بابک زنجانی با تاکید بر اینکه بابک زنجانی در مقطعی دو میلیارد و 700 میلیون دلار پول دریافت کرده و دیگر آن را پس نداده است خاطر نشان کرد: او تاکنون یک سال است که در زندان به سر می برد اما با گردن کلفتی هیچ گاه این پولها را پس نداده است.

وی اظهار کرد: این آقا در مقطعی به تامین اجتماعی پیشنهاد داده که به امضای خرید شرکت های این سازمان 4 میلیارد و 200 میلیون یورو پول می پردازد و طبق توافقی که در این زمینه انجام گرفته است این مبلغ را به صورت فرضی و بر روی کاغذ پرداخت می‌کند و چک تضمینی به معادل مبلغ 17 هزار میلیارد تومان از تامین اجتماعی در یافت می‌کند و او این چک را به سازمان بازنگردانده است.

جهانگیری در ادامه با تاکید بر خارج شدن سازمان تامین اجتماعی در مقاطعی از حوزه کارکرد خود اظهار کرد: چنین سازمانی که باید به ضعیف ترین و مستضعف ترین افراد جامعه کمک می کرد مقطعی دچار چنین مشکلاتی شده است.

وی با اشاره به اقدامات دولت یازدهم در بازگرداندن آرامش به کشور تاکید کرد: یکی از افتخارات دولت یازدهم بازگرداندن آرامش و ثبات به کشور برای آن بود که نهادها به وظایف خود عمل کنند، همانطور که اکنون نیز مشاهده می کنید دیگر سازمان هایی از جمله تامین اجتماعی در آرامش کار خود را انجام می‌دهند.

معاون اول رئیس جمهور در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان این که اجرای طرح تحول سلامت مهمترین کاری است که دولت یازدهم پس از بازگرداندن آرامش به جامعه انجام داده است، به اقدامات دولت در حوزه سلامت و بهداشت اشاره و خاطر نشان کرد: همزمان با اجرای طرح تحول سلامت طرح دیگری اجرا شد که طی آن افراد فاقد بیمه تحت پوشش بیمه درمانی قرار گرفتند.

جهانگیری ادامه داد: درجریان این طرح وزارت کار در مدتی محدود بیش از نه میلیون نفر از افراد فاقد بیمه را تحت پوشش بیمه درمانی قرار داد و امروز می توان گفت که تقریبا همه مردم تحت پوشش بیمه قرار گرفته اند.

وی همچنین در بخش دیگری از صحبت های خود تاکید کرد که نکته مهم و مثبت عملکرد دولت این بود که در شرایطی که در سال 94 سخت ترین سال درآمدی را تجربه می کرد، توانست تدابیری بیاندیشد که کارهای کشور با هیچ خللی مواجه نشود.

معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه اطمینان می‌دهم که مشکلات کشور را یکی پس از دیگری حل خواهیم کرد اظهار کرد: اطمینان می دهم که با اقداماتی که در بخش های مختلف از جمله بخش سیاست خارجی انجام گرفته است حتما به فضل الهی مشکلات کشور را یکی پس از دیگری حل خواهیم کرد.

انتهای پیام

کد N962677