سخنگوی جنبش انصارالله یمن:

جنایتهای آل‌سعود علیه یمن لکه ننگی بر پیشانی اعراب است

سیاسی

«محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش انصارالله یمن در واکنش به سکوت اعراب در قبال حملات وحشیانه آل سعود به این کشور، تصریح کرد: جنایتهای سعودیها در یمن لکه ننگی بر پیشانی اعراب است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری سبأ، «محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش انصارالله یمن به سکوت اعراب در قبال جنایتهای آل سعود علیه مردم این کشور واکنش نشان داد.

بر اساس این گزارش، وی در این زمینه گفت: جنایت های آل سعود علیه مردم بی دفاع یمن لکه ننگی بر پیشانی اعرب است.

وی با بیان اینکه جنایت هایی که آل سعود علیه مردم یمن مرتکب می شود، جنایتهای جنگی است، اظهار داشت: آنچه که موجب شده تا سعودیها در این سطح گسترده مرتکب بدترین جنایتهای ممکن علیه مردم یمن شوند، ناتوانی آنها در تحمیل شروطشان به ملت یمن است.

این اظهارات در حالی است که پیشتر «تمیم الشامی» سخنگوی وزارت بهداشت یمن اعلام کرده بود که شمار قربانیان تجاوز عربستان سعودی به یمن تاکنون به ۵ هزار و ۴۱۲ شهید افزایش یافته است.

وی در همین ارتباط گفته بود: هزار و ۶۰۳ نفر از شهدا، کودک و هزار و ۲۵۸ نفر نیز زن هستند. همچنین شمار زخمی ها نیز تاکنون بالغ بر ۱۳ هزار و ۶۵۰ نفر بوده است.

وی با بیان اینکه ۱۷۹ روز از تجاوز عربستان سعودی به یمن می گذرد تصریح کرده بود: ۶۰ درصد زیر ساخت های بهداشت یمن فلج شده است.