انگلیسی‌ها رهبر جدید حزب کارگر را به عنوان نخست وزیر آینده قبول ندارند

انگليس

یک نظرسنجی که نتایج آن امروز (شنبه) منتشر شد مشخص کرد که از هر چهار انگلیسی سه نفر باور ندارند که رهبر جدید حزب کارگر بتواند نخست وزیر این کشور شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، یه هفته پیش جرمی کوربین، یک چپ گرای کهنه کار و مخالف جنگ و ریاضت اقتصادی به عنوان رهبر جدید حزب کارگر انگلیس منصوب شد. با گذشت یک هفته از رهبری وی در این حزب چهره‌های سرشناس حزب کارگر مواضع سیاسی متناقضی نسبت به وی اتخاذ کرده‌اند.

یک نظرسنجی که توسط شرکت او آر بی با پرسش از 2000 نفر برای روزنامه ایندیپندنت انجام شد نشان داد که تنها 28 درصد از انگلیسی‌ها با این مساله که جرمی کوربین یک نخست وزیر در حال انتظار در انگلیس است موافقند و در مقابل 72 درصد نیز با این سوال مخالف بودند.

این نظرسنجی همچنین مشخص کرد که انتخاب جرمی کوربین موجب شده از هر پنج انگلیسی که در انتخابات سراسری ماه مه به حزب سیاسی او رای داد یک نفر در انتخابات بعدی به احتمال زیاد به حزب محافظه کار رای دهد.

همچنین این نظرسنجی مشخص کرد که 37 درصد از رای دهندگان حزب کارگر با احتمال کمتری ممکن است در انتخابات بعدی از این حزب حمایت کنند.

با این حال در این نظرسنجی مشخص شد که پیام ضد ریاضتی جرمی کوربین می‌تواند باعث دورنمای احیای جایگاه حزب کارگر در اسکاتلند شوند.

در این نظرسنجی مشخص شد که 36 درصد از کسانی که در اسکاتلند به حزب ملی اسکاتلند رای داده‌اند به احتمال بیشتر در انتخابات سراسری بعدی که کوربین رهبر حزب کارگر است به این حزب رای دهند.

انتهای پیام

کد N962613