سبحانی‌نیا:

کشورهای اسلامی بی‌تفاوت نسبت به حمله به مسجد‌الاقصی سرسپرده‌اند

مسجدالاقصي

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از سازمان کنفرانس اسلامی به دلیل بی تفاوتی نسبت به اقدام رژیم صهیونیستی در حمله به مسجد الاقصی انتقاد کرد.

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از سازمان کنفرانس اسلامی به دلیل بی تفاوتی نسبت به اقدام رژیم صهیونیستی در حمله به مسجد الاقصی انتقاد کرد.

حجت الاسلام و المسلمین حسین سبحانی نیا در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا)، اظهار کرد: هجمه اخیر رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی دور از ذهن نبوده و همیشه مسلط شدن بر محدوده مسجد الاقصی در برنامه این رژیم بوده تا اینکه این پایگاه مقدس را از دست مسلمانان خارج کند.

وی افزود: هجمه به مسجد الاقصی این روزها شدت پیدا کرده و مقاومت نیروهای اسلامی هم مضاعف شده لذا برخورد های تندی صورت گرفته است، اما اینکه کشورهای غربی و اسلامی سکوت اختیار کرده اند یا عکس العمل جدی نشان نداده اند روش همیشگی این کشورهاست.

نماینده مردم نیشابور در مجلس ادامه داد: کشورهای منطقه در جهت مشروعیت بخشیدن به رژیم غاصب صهیونیستی و هم پیمانی با غربی ها حاضر نشدند و دفاع از مسجد الاقصی و مردم منطقه اقدام مقتضی را انجام دهند. این در حالی است که پایه گذاری سازمان کنفرانس اسلامی در پی آتش زدن مسجد الاقصی از سوی صهیونیست ها و ایجاد جبهه واحد قابل صهیونیست ها صورت گرفته اما این سازمان به وظیفه خود عمل نکرده است.

سبحانی نیا با بیان اینکه اجلاس سران کشورهای اسلامی و وزرای خارجه سازمان کنفرانس اسلامی به وظیفه خود در دفاع از قدس و ملت فلسطین عمل نکرده اند، تصریح کرد: با این وجود ملت ها همیشه بر مبنای دفاع از حق همراهی داشته اند و باید خط آن‌ها را از خط دولت ها و حکام شان جدا کرد زیرا دولت ها سرسپرده غرب، آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند و نمی توانند مستقل عمل کنند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان از حضور مردم ایران در راهپیمایی روز جمعه در اعتراض به حمله رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی نیز قدردانی کرد.

انتهای پیام

کد N962591