برگزاری مراسم روز جهانی صلح در برج میلاد

سیاسی

مراسمی به مناسبت روز جهانی صلح با حضور روسای نمایندگی‌های خارجی و رییس دفتر سازمان ملل در تهران، اعضای کانون انجمن‌های دوستی و دبیرکل مرکز بین‌المللی توسعه خواهرشهرهای ایران در تالار رواق برج میلاد برگزار شد.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، در این مراسم گری لوییس، نماینده سازمان ملل در تهران تاکید کرد که تمام ملل باید برای برقراری صلح و آرامش جهانی تلاش و تشریک مساعی کنند چرا که جهان طاقت خشونت ندارد.

رایزن فرهنگی ژاپن نیز در این مراسم به فاجعه هیروشیما اشاره و برای برقراری صلح و آرامش برای تمام مردم جهان ابراز امیدواری کرد.

در ادامه این مراسم نیز علیرضا رجایی ،دبیرکل مرکز بین‌المللی توسعه خواهرشهرهای ایران به ظرفیت خواهرشهرها اشاره و اظهار داشت: خواهرشهرها بعد از جنگ دوم جهانی برای برقراری صلح پایدار درجهان ایجاد شد و سازمان ملل می‌بایست سازمان ملل باشد نه سازمان دولتها و قدرتها.

وی افزود: مردم باید برای ارتقاء صلح جهانی تلاش نمایند و اجازه ندهند قدرت‌های زورگو، مردم را مقابل مردم قرار دهند باید مردم را برای مردم تشویق نمایند.

سیدان معاون کانون انجمن‌های دوستی نیز به عنوان میزبان از تشریک مساعی دیپلماتها و مردم و نهادهای مردمی تشکر کرد.

در پایان این مراسم بادکنک سفید به صورت سمبلیک در آسمان رها شد و قالی که به نام صلح درحال بافت بود توسط مدعوین خفت‌زنی شد.

انتهای پیام

کد N962453